Bodó Sándor hozzátette, 3+6 hónapos foglalkoztatást biztosít a program, amelyben a cégek az első három hónapot követő hat hónapos továbbfoglalkoztatáshoz igényelhetik majd havonta ezt a legfeljebb 150 ezer forintos összeget.
Kiemelte,
a hátrányos helyzetűek, akik esetleg már hosszabb ideje regisztrált álláskeresők, valamint az alacsony iskolai végzettségű és a szakképzett fiatal álláskeresők
foglalkoztatására helyezik a hangsúlyt a programban.
Közölte, a minimálbér és a garantált bérminimum emelkedése miatt az első három hónapban igényelhető támogatás maximális összege az alacsony iskolai végzettségűeknél havi 193.347 forintról 226 ezer forintra, a fiatal szakképzetteknél havi 438 ezer forintról 520 ezer forintra, míg a hátrányos helyzetűeknél 251.100 forintról 300 ezer forintra nőtt havonta.
A támogatási időszak első 3 hónapjában érhetőek el ezek az összegek, amelyeket teljes mértékben a program finanszíroz, így a vállalkozásoknak ehhez nem kell önerőt biztosítaniuk.
Arra azonban figyelni kell, hogy az első három hónapban megállapított bért kell a vállalkozásoknak a következő hat hónapban is fizetniük.
Bodó Sándor kitért arra is, hogy a foglalkoztatás rekord közeli szinten van Magyarországon, hiszen 4,7 millió ember dolgozik most a munkaerőpiacon. A foglalkoztatás szerkezete pedig rendkívül kedvező, ugyanis a növekedés jelentős részben a versenyszférában tapasztalható.