Együtt küzdünk azért, hogy a digitalizáció és a zöldítés mellett Európa ne feledkezzen meg a gyökereiről sem. Ma együtt akarjuk lebeszélni Brüsszelt a migráció támogatásáról, és rábeszélni Európát arra, hogy támogassa a férfin és nőn alapuló kapcsolatokat.
Kiemelte, bizonyos civilizációk képesek reprodukálni magukat, a nyugati civilizáció viszont nem képes erre, sokat azt sem tudják eldönteni, hogy ez probléma-e.
Az államnak segítenie kell a családok boldogulását
– emelte ki Orbán Viktor.
A kormány tíz évvel ezelőtt öt terület mellett tette le a voksát.
Ezek között említette, hogy a gyermekvállalás a család számára előny legyen, és ne hátrány, a családokat saját lakáshoz kell juttatni, a családpolitikát az édesanyákra kell építeni, az egész ország működését családbaráttá kell tenni, és meg kell védeni a család intézményét.
A modern világban megszűntek a többgenerációs családok, és megtörtént a nők munkaerőpiaci integrációja. A magyar családpolitika fő vállalása, hogy gazdasági előnnyé tegyék a gyermekvállalást. A kormánynak úgy kell támogatást adni a családoknak, hogy a gazdaság emellett folyamatosan növekedjen. Orbán Viktor kiemelte,
Magyarország a GDP 5 százalékát családtámogatásra fordítja.
Összekötötték a munkát és a gyermekvállalást. Fontos, hogy a nők számára ne legyen egzisztenciális kényszer a gyerekvállalás. A miniszterelnök hangsúlyozta, ha nem lettek volna a 2010 óta tartó családpolitikai intézkedések, akkor 120 ezer gyerekkel kevesebb született volna Magyarországon, ekkora a lakossága Győrnek vagy Nyíregyházának. Kiemelte: 2010 óta 41 százalékkal csökkent a művi terhességmegszakítások száma Magyarországon.