A jelek arra utalnak, hogy a készpénz nélküli társadalom már nem olyan távoli.
A jegybankok által felügyelt, így tehát a kriptodevizáknál stabilabb, és sokak számára megbízhatóbb digitális devizák a kriptopiacnál jobban vonzhatják a hagyományos pénzügyi rendszerekben bízó tömegeket, akik számára a kriptoeszközök túlságosan ingadozónak bizonyulnak.
Így a jövőben a digitális jegybankpénzek lehetnek a központi bankok válaszai a kriptodevizák térnyerésére.
Bizonyos értelmezésben lépéskényszerbe is kerültek a jegybankok, ugyanis azt nem nézhetik tétlenül, ahogy egy új, felügyelet nélküli pénzügyi rendszer teljes mértékben elterjed, és ostromolni kezdi a hagyományos pénzügyi rendszer pozícióit"
– összegzett Torbjorn Hageland, a norvég központi bank, a Norges Bank pénzügyi stabilitásért felelős ügyvezető igazgatója.
Az eurójegybank összesen öt technológiai óriást kért fel, hogy fejleszze ki a digitális euró prototípusát. Az Amazon mellett a spanyol CaixaBank, a francia Worldline SA, az olasz Nexi SpA és az EPI az eredetileg a pályázatot benyújtó 54 pénzintézetből az öt kiválasztott.
Az EKB valószínűleg az elsők között lesz a fejlett jegybankok között, amelyek kibocsátják fizetőeszközük digitális formáját.
Most a projekt „vizsgálati szakaszban" van, tehát egyelőre nincs végleges döntés a digitális euróról.
További részletek a Világgazdaság oldalán, ide kattintva olvashatók.