Az észak-koreai kormány a napokban
terjeszteni kezdett egy hivatalos dokumentumot, amely a Pektu-vérvonal tagjai által végzett forradalmi munkát hangsúlyozza,
és ezzel kapcsolatos előadást szervezett vezető káderek számára. A Pektu-vérvonal elnevezés a Kim-dinasztiára utal, eredete pedig a koreai szent hegy (Pektu-hegy), ahol Korea 1910-től a második világháborúig tartó japán megszállása idején Kim Ir Szen az 1920–1930-as években egy gerillatábort hozott létre. Az észak-koreai állami propagandában az a hivatalos verzió, hogy Észak-Korea második diktátora, Kim Dzsongil ott látta meg a napvilágot.
Kim Dzsongun észak-koreai vezető idősebb lányának, Kim Dzsue-nak hivatalos bemutatása után úgy tűnhet, hogy ezek a fejlemények a Kim-dinasztia következő generációjának tekintélyét hivatottak megerősíteni. Ám lehet, nem erről van szó.
Az Origo nemrég beszámolt róla, hogy Kim Dzsongun és Kim Dzsue Hwasong-17 interkontinentális ballisztikus rakétákat tekintett meg együtt, nyilvánosan, november 19-én pedig már Dzsue televíziós debütálása is megtörtént. A diktátornak azonban a jelek szerint van egy kisebbik lánya is. A fiatalabb gyermeket azonban valószínűleg nem tervezik rivaldafénybe állítani, hiszen egy propagandafilmből is kivágták, egyáltalán, nagyon ügyelnek arra, hogy még a gyerek létezésében se lehessen teljesen biztos a külvilág.
A november 18-i rakétaszemle után apa és lánya együtt ment egy emlékfotózásra is, amelyen azok az emberek mutatkoztak be, akik tevékenyen hozzájárultak a tesztkilövés sikeréhez. A Rodong Sinmun november 27-én az emlékfotózásról szóló cikkben több fényképet is közölt Kim Dzsongun-ról és Kim Dzsue-ről.
Egy magas rangú észak-koreai forrás a Daily NK-nak elmondta, hogy november 27-én délelőtt a vezető káderek kötelező jelleggel előadást hallgattak a Pektu-vérvonal "forradalmi munkáját" bemutató dokumentumfilmről.
Ez valójában a káderek ideológiai képzése volt,
és egyben lehetőség arra, hogy az észak-koreai média újabb fényképeket készíthessen Kim Dzsue-ról.
A Munkapárt gyors intézkedése a Pektu-hegyi vérvonallal kapcsolatos ideológiai képzésről a jelek szerint arra irányult, hogy elterelje a figyelmet a Kim Dzsue-val kapcsolatos kritikákról. A Pektu-hegyi vérvonalról szóló dokumentum ugyanis a források szerint "a Mangjongde vonal és a Pektu hegyi vérvonal minden értékes gyermekét" úgy jellemzi, mint "forradalmi munkánk befejezésének szent alapját". A Mangjongde-vonal négy generációból áll, kezdve Kim Dzsongun dédapjával, Kim Hjong Dzsikkel. A kifejezést a Kim-család státuszának és a dinasztikus utódlás legitimitásának leírására használják. Míg a "Pektu hegyi vérvonal" kifejezés azokat jelöli, akik Kim Ir Szen (Észak-Korea állam alapítója) japán gyarmati uralom elleni harcának eredményein alapuló "forradalmi küldetéstudattal" születtek.
Észak-Koreában magas rangú források egyetérteni látszanak abban, hogy a novemberben bemutatott Kim Dzsue-t ennek ellenére nem választották ki a mostani vezető, azaz apja utódjának.
"A nyilvánosság elé tárt lány nem lehet az utód. Ha mégis erre a sorsra szánták volna, nem mutatkozott volna kézenfogva, gyermekként Kim Dzsongun-nal." - magyarázta egy forrás.
Észak-Koreában ugyanis elsődleges fontosságú, hogy a legfőbb vezetőt bálványozzák, szinte istenként imádják a lakosok.
Ezért a bálványozott vezetőt nem lehet gyenge, védelemre szoruló gyermekként bemutatni.
Az észak-koreai vezető káderek jelenleg teljesen magától értetődőnek tartják, hogy Kim Dzsongun utódja az elsőszülött fia lesz.
De mivel az utódnak már minden tekintetben felnőttnek kell lennie a bemutatkozásakor, kilétét addig teljes titokban tartják.
Az egyik nyilvánvaló ok, amiért Kim magával hozta lányát két, az észak-koreai nukleáris arzenállal kapcsolatos, politikailag jelentős eseményre, az annak hangsúlyozása, hogy vérvonalának minden tagja olyan felsőbbrendűséggel rendelkezik, amely megkülönbözteti őket népók többi tagjától.