Közölték: a tranzakció illeszkedik a Gránit Bank hosszú távú stratégiájába, amely a privátbanki és befektetési szolgáltatások körének bővítését tűzte ki célul az elkövetkező időszakban. A Gránit Bankcsoport az elmúlt évben bővült az Equilor Befektetési Zrt.-vel, és a most akvirálandó Diófa Alapkezelő Zrt.-vel a befektetési szolgáltatások, a portfólió- és vagyonkezelés területén a lakossági, a vállalati, valamint az intézményi ügyfeleinek komplex és magas szintű szolgatást tud nyújtani. A tranzakció a szinergiák kölcsönösen előnyös kihasználásával növeli a bankcsoport részvényesi értékét - írták. A Diófa Alapkezelő a banki háttérrel még dinamikusabban növekedhet, tovább bővítheti digitális szolgáltatásait, amelyben nagymértékben támaszkodhat a Gránit Bank elmúlt években szerzett tapasztalataira.
A 2010-ben alapított bank az előzetes adatok szerint a 2022-es üzleti évet várhatón 1000 milliárd forintot meghaladó mérlegfőösszeggel és 13 milliárd forint adózás előtti eredménnyel zárja, így minden eddiginél sikeresebb lett.
A hitelintézet adózás előtti eredménye 2022 első fél évében meghaladta a 6 milliárd forintot és az üzleti növekedés a vállalati és lakossági szegmensben is felülmúlta a bankszektor átlagát. A bank ügyfélszámláinak száma közelíti a 100 ezret, és a nem-teljesítő hitelek (NPL) rátája pedig mindössze 0,03 százalék, amely érték bőven a hazai bankszektor átlaga alatt marad.
A Diófa Alapkezelő közel 460 milliárd forintos vagyont kezel jelenleg az intézményi és a lakossági ügyfelek számára, míg az ingatlanalapokban kezelt vagyon értéke megközelíti a 300 milliárd forintot. A Diófa befektetési tevékenysége során kiemelten fontos az ingatlanbefektetés, amelynek részeként a Diófa Alapkezelő kezeli Magyarország 3. legnagyobb lakossági ingatlanalapját, a Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alapot.