Az 1960-as évekből származó 1 jüanos bankjegyeken Kína első női traktorvezetője, Liang Jun, látható. A női traktorvezetők az országban az 1950-es éveben váltak a szocialista modernitás szimbólumaivá, akik közül sokan megjelentek a korabeli propagandaplakátokon is. A bankjegyeket végül 1980-ban vonták ki a forgalomból, amelynek hátoldalán egy juhnyáj és egy pásztor látható - derül ki a Leftover Currency cikkéből.
A képen látható tajvani 50 dollárost 1999-ben bocsátották ki Tajvanon. Különlegessége, hogy az egyetlen olyan bankó, amelyen bankjegyek képe látható. A Bank of Taiwan végül még ugyanebben az évben kivonta a forgalomból, mivel készpénzforgalomba hosszútávon nem szánták, csak az 1949-ben bevezetett tajvani dollár 50 éves fennállását ünnepelték vele.
A dél-afrikai bank 1978-ban kezdte el kibocsátani a képen látható 10 randos bankjegyeket, amelyeket 1993-ban vontak ki a forgalomból. A bankón Dél-Afrika alapító atyjának, Jan van Riebeecknek kellett volna szerepelni, de helyette egy holland férfi portréja került rá. Abban azonban nincs konszenzus a szakértők között, hogy ki lehetett az illető. A legvalószínűbb feltételezés szerint a 10 randoson látható férfi nevéhez nem köthető semmilyen jelentőségteljes cselekedet vagy esemény, és vélhetően még csak nem is járt a későbbi Dél-afrikai Köztársaság területén - szemben van Riebeeck-kel, aki 1652-ben három hajóból álló rajjal érkezett meg oda.
A zöld színű 10 randos hátoldalán egy bika és egy kos látható, amelyek Dél-Afrika mezőgazdasági ágazatát jelképezik.
A cikk a következő oldalon folytatódik!