Korábban az Origo már foglalkozott az Egri Bazilika felújításával, amelynek során visszakapja régi fényét a város több mint másfél évszázaddal ezelőtt átadott dísze. A klasszicista stílusban 1836-ban elkészült egyházi épületen több átalakítást is végeztek később (főként a belső tereiben), így végső formáját az 1950-es években nyerte el.
A több ütemben megújuló püspöki székhelyet eredetileg Hild József tervei alapján készítették el, illetve a híres olasz szobrász, Marco Casagrande keze nyomát is magán viseli a bazilika.
Az első ütem, melynek keretében megújult a templombejárat, illetve az ahhoz kapcsolódó porticus, a főhajók keleti része, valamint az épület Tambur névre hallgató része is, 2022 augusztusában ért véget - emeli ki a projekttel kapcsolatban a Magyar Építők cikke.
Az építkezés során az első, és a most zajló második ütemben is a Layher Allround állványrendszert alkalmazzák, amely rugalmas lehetőségeket kínál, ugyanis szinte bármilyen állványkonstrukció felépíthető.
Galériánkban látványos felvételeket mutatunk a Magyar Építők fotóinak felhasználásával:
A második ütemben az épület nagyméretű főkupolájától nyugatra található részei, illetve az északi és déli nagyméretű tornyok felújítása zajlik.
A külső felújítás során a talajszintről felfele indulva építették ki az Allround homlokzati állványt 45 méter magasan, összesen 26 szinttel (ebből 4 szint a tornyokon található kupolák elérését teszi lehetővé).
Az állványzat súlya sem kevés: a tornyokon a munkát lehetővé tevő elemek összesen 94,6 tonnát nyomnak, a tornyok tetején található kisebb méretű, kerek kialakítású állványok pedig egyenként 3,6 tonnásak. Illetve végül, de nem utolsósorban a nyugati homlokzaton, és az erre található oldalakon összesen 31,2 tonnányi állványszerkezetet építettek fel.