A 2 dolláros bankjegy 1862-ben debütált az USA-ban. Először Alexander Hamiltonról, a pénzügyminisztérium első titkáráról készült portré volt látható rajta, amelyet 1869-től
Thomas Jefferson, az Egyesült Államok harmadik elnökének arcképe váltott fel:
A kétdolláros bankjegyek idővel azonban igen rossz hírnévre tettek szert, sőt egyesek kifejezetten balszerencsét hozó fizetőeszköznek tekintették azokat. Ugyanis a bankókat az 1920-as években gyakran használták vesztegetésre, szerencsejátékra és prostitúcióra, ráadásul a "deuce" ,azaz „kettes" angolul az ördög nevét is jelenti.
Ezért az igazán babonásak még le is tépték a címletek egyik sarkát, abban a hitben, hogy ezzel semmissé válik a balszerencsét hozó pénz átka.
Emiatt azonban az idők során sok bankjegyet megcsonkított valutaként kényszerültek kivonni a forgalomból.
Egy most megjelent információ hatására viszont valószínűleg sok amerikai érezheti magát sokkal inkább a szerencse fiának, mintsem balszerencsésnek, ugyanis
kiderült, hogy egyes ritka 2 dolláros bankjegyek értéke akár több száz vagy akár több ezer dollár is lehet.
Az US Currency Auctions becsült árlistája szerint a korábban a készpénzforgalomban részt vett kétdolláros bankjegyek változó átlagértéke 2 és 2500 dollár (720-900 ezer forint) között van. Míg a forgalomba nem hozott bankóké 2 és 4500 dollár (720-1,7 millió forint) között mozog.
A régebbi, 2 dolláros bankjegyek általában magasabb értéket képviselnek, de például a bankjegy típusa és a pecsét színe is befolyásolja az egyes bankjegyek értékét az amerikai valutaárverések szerint.
Két forgalomban nem lévő 2 dolláros bankjegy van, amelyek értéke meghaladhatja a 4500 dollárt, és mindkettő 1890-ből származik. Az egyik barna, a másik pedig piros pecséttel. Ezek a címletváltozatok még évtizedekkel a Federal Reserve System (FED), azaz az Amerikai Egyesült Államok központi banki rendszerének 1913-as alapítása előtt debütáltak.
A Fed Kormányzótanácsának washingtoni székházában készült kép:
Egyébiránt 2021-ben a Federal Reserve System Kormányzótanácsa arról számolt be, hogy abban az esztendőben körülbelül 2,8 milliárd dollár (1.006 milliárd forint) értékű 2 dolláros bankjegy keringett a készpénzforgalomban.