Szerdán számos Twitter-fiók tulajdonosa egyszerűen nem tudott posztolni a közösségi média platformra. Egy technikai hiba miatt ugyanis a felhasználók azt az üzenetet kapták, hogy
Ön túllépte a tweetek küldésére vonatkozó napi limitet."
– írja a BBC.
Közben az üzemzavarokat nyomon követő weboldal, a DownDetector londoni idő szerint nem sokkal este 10 óra előtt jelentette a hibát.
Egyesek arról számoltak be, hogy
a Twitter értesítette őket, hogy túllépték a napi 2400 tweetre vonatkozó limitet, még akkor is, ha szerdán egyáltalán nem tettek közzé bejegyzést.
Egyelőre nem tudni, pontosan hány felhasználót érintett a probléma.
A Twitter a fennakadásokra reagálva közölte, tisztában vannak a zavarokkal, és dolgoznak a hiba kijavításán.
Ezzel párhuzamosan érkezett a hír, hogy az Európai Bizottság csütörtökön megállapította: az Elon Musk által nemrég felvásárolt Twitter
az elmúlt hat hónapban kevesebbet tett az álhírek terjedésének megállítása érdekében, mint versenytársai, az Alphabet, a Meta, a Microsoft vagy a TikTok.
A techcégek csütörtökön ismertették jelentéseiket arról, hogy az elmúlt fél évben milyen lépéseket tettek a félretájékoztatás ellen az Európai Unió erre vonatkozó, szigorított szabályai értelmében. Be kellett számolniuk arról, hogy mennyi hirdetési bevételtől fosztották meg az álhíreket terjesztő oldalakat, a politikai hirdetések számáról vagy értékéről, a befogadott és elutasított politikai hirdetések számáról és az észlelt manipulatív tevékenységekről.
A techcégekre vonatkozó magatartási kódexet tavaly szigorította a bizottság azzal, hogy összekapcsolta a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabállyal, amely lehetővé teszi a hatóságoknak, hogy akár éves bevételük 6 százalékára büntessék az előírásokat megszegőket.
A bizottság szerint a Twitter beszámolójából hiányoztak adatok, és nem derül ki belőle, milyen lépésekkel támogatja az ellenőrzést.
A kódex aláírói csütörtökön átláthatósági központot is létrehoztak, amelyen keresztül az uniós állampolgárok, kutatók és civilszervezetek is betekintést nyerhetnek abba, hogy a cégek milyen lépéseket tesznek az álhírek ellen. A következő erről szóló jelentés júliusban esedékes.