A legszebb és legértékesebb csaknem 100 ékszer együttvéve a várt 150 millió dollárnál is többért, átszámítva 156 millió dollárért talált vevőre, annak ellenére, hogy több jelentős darab leütési ára is elmaradt a várakozásoktól.
A legkülönlegesebb tételek között szereplő, Harry Winston műhelyéből kikerült 90 karátos Briolette of India gyémántnyaklánc, amelynek
leütési árát 9 és 14 millió svájci frank közé becsülték, mindössze 6,3 millió frankért kelt el:
A Cartier-től származó Sunrise Ruby rubin- és gyémántgyűrű, amelyet a néhai tulajdonos 30 millió dollárért vásárolt 2015-ben, a várt 14-18 millió svájci frank helyett 13 millió frankért (14,6 millió dollárért) talált gazdára.
Az aukcióval párhuzamosan zajlik Genfben a világ egyik legnagyobb ékszervására és drágakőexpója, nézze meg az erről készített galériát:
E csalódást keltő leütések ellenére a Horten-gyűjtemény bevétele túlszárnyalta az Elizabeth Taylor-gyűjtemény 2011-es árverésének és a Maharajas & Mughal Magnificence 2019-es aukciónak a bevételét, amelyek egyenként több mint százmillió dolláros bevételt értek el.
A világ legnagyobb, magántulajdonban lévő ékszerkollekciói között emlegetett Horten-gyűjtemény, amely az 1970-es évek elejétől gyarapodott egészen Heidi Horten tavaly júniusi haláláig, több mint 100 Bulgari-, Cartier- és Van Cleef & Arpels-ékszert tartalmaz.
A Forbes üzleti magazin 2,9 milliárd dollárra becsülte az özvegy vagyonát halála pillanatában.
Az árverést annak ellenére megtartották, hogy a holokauszt túlélőit képviselő és az áldozatok emlékét ápoló és más zsidó szervezetek követelték a lefújását, mivel a milliárdosnő német férje, Helmut Horten üzletember, aki 1987-ben hunyt el Svájcban, a náci párt tagja volt, és zsidók által kényszerből eladott vállalatok, üzletek olcsó felvásárlásával gyarapította vagyonát az 1930-as években.
Heidi Hortenről készült felvétel, aki a képen egy 63 karátos drágakővel díszített nyakláncát viseli:
A bírálatok ellenére az aukciósház azért döntött az árverés megtartása mellett, mert
az ékszerek eladásából befolyó bevételből jelentős összegekkel tudnak támogatni "jó ügyeket", köztük a holokausztkutatást és -oktatást is
- mondta a licit megkezdése előtt Rahul Kadakia, a Christie's nemzetközi ékszerrészlegének vezetője.
Az árverés bevételét a Heidi Horten Alapítvány kapja. A jótékony célokat szolgáló alapítvány egyebek mellett egészségügyi és gyermekvédelmi ügyeket támogat.
Pénteken az egyedülálló kollekció további 150 darabját bocsátják áruba Genfben, a fennmaradó részt pedig egy május 15-ig tartó, majd egy novemberi online árverésen kínálják megvételre.