A legkézenfekvőbb esetekben onnan erednek a különleges elnevezések, hogy egy speciális szakmán belül kell egy jól behatárolt munkakört ellátni. Ilyen például az állomásgazda is, ami azt az erősáramú technikust jelöli, aki az elektromos hálózat egyes alegységeinek karbantartását és fejlesztését végzi. Hasonló a bányászmérési szakértő, az oldatkészítő és a Time Critical Air Freight Operator is, ahol a szokatlan név egyedi tudást igényel - írja a Profession.hu a szokatlan nevű munkakörök kapcsán.
A mezőgazdaság területén ezzel szemben akár mindenféle háttértudás nélkül is jelentkezhetünk a legfurcsább elnevezésű pozíciókba. Rovartenyésztőként például a Magyarországon úttörő rovaripari takarmányozás területére léphetünk be, fekete katonalegyeket gondozva, etetve és „szüretelve". Az állás sokak fantáziáját megmozgatta, eddig 2500-an nézték meg a pontos kiírást. Szalmás gyalogosként egy fokkal tradicionálisabb fehérjeforrásért, szarvasmarhákért felelhetünk.
A vadak elejtése a hivatásos vadász feladata. Hiába kell ehhez legalább középfokú végzettség és érvényes fegyvertartási engedély, mégis eddig dupla annyian tartották izgalmasnak a hirdetést, mint az elejtett vad alternatív feldolgozását jelentő, szinte bárki által megpályázható preparátor pozíciót.
A Kyburzos kézbesítő elnevezés valódi talánya maga az eszköz, amivel a postai dolgozó kiszállítja a küldeményeket. A Kyburz a háromkerekű, részben fedett, elektromos meghajítású motor, amit leginkább külterületeken használnak. A hőformázó szakképesítés nélkül készíthet gumitömlőket, míg a Levegőbontó üzem gépi irányítónál már elvárják ezt az ipari- élelmiszeripari- orvosi és laborgázok palackozásához.
Saját kategóriában versenyez a fehérnemű tanácsadó, amely elnevezésben meglepően sokan érezhetjük otthonosan magunkat, valójában azonban egy eladói állást takar, írták a közleményben.