Este 11 órától minden parkban és a 8 milliós város kétharmadában kikapcsolják a közvilágítást. A hatóságok azt remélik, hogy ezzel csökkentik a légkondicionáló berendezések által nagymértékben igénybe vett elektromos hálózat terhelését, és pénzt takarítanak meg.
A tudósok szerint a globális felmelegedés is szerepet játszik a szélsőséges időjárási jelenségek súlyosbodásában a délkelet-ázsiai országban. Május elején 44,1 Celsius-fokos hőmérsékletet mértek az országban, ami rekordot jelent. Kétszer, áprilisban és május végén is hőhullám sújtotta az országot, ami megnehezítette az élet- és munkakörülményeket, különösen a városokban.
Egy nap ebben a hőségben felér egy heti munkával hűvös időben"
- mondta az AFP francia hírügynökségnek Lai Thi Yen hanoi zöldségárus, miközben aznap 36 Celsius-fok volt.
Az EVN áramszolgáltató szerint a légkondicionálók és ventilátorok intenzív használata megterheli az elektromos hálózatot.
További gondot jelent, hogy az ország északi részén a súlyos szárazság miatt a tározók vízszintje 30-40 százalékkal csökkent.
A Hanoi által elfogadott intézkedésnek köszönhetően minden nap egy óra világítást takarítanak meg. A város már korábban is fogadott el hasonló intézkedéseket, de nem ilyen léptékben.
"Az energiatakarékossági programot idén kiterjesztették a város közvilágítási rendszerének 70 százalékára" - mondta a helyi médiának Le Trung Kien, a közvilágításért felelős vállalat igazgatóhelyettese. Hozzátette ugyanakkor, hogy mindig elegendő világítás jut a közlekedés, a biztonság és a rend fenntartásához. Az intézkedés augusztus végéig tarthat.
A brit The Guardian szintén foglalkozik a Vietnamot, tágabban pedig Ázsiát sújtó mostani hőhullámmal, megemlítve, hogy Vietnamban más nagyvárosban is hoztak hasonló korlátozó intézkedéseket, mint Hanoiban.
A korábban tapasztaltaknál jóval forróbb időjárás már nem pusztán az aszály miatti aggodalmakat növeli, hanem befolyással van a munkavégzők teljesítményére, sőt, az oktatásra is Ázsiában.
Május elején a Fülöp-szigetek egyik népes városában lerövidítették az iskolai időt a rendkívüli hőség miatt. Korábban, április hónapban többi indiai államban egyhetes iskolai szünetet rendeltek el a megterhelő meleg miatt. E hónapban pedig Malajziában enyhítettek az iskolások formaruha viselésére vonatkozó szabályozásán, megengedve, hogy a gyerekek lazább öltözékben menjenek be az oktatási intézményekbe. Emellett az extrém hőség miatt felfüggesztették a szabadtéri iskolai tevékenységek gyakorlását.