A napokban átadták az ország legmodernebb középiskolájaként számon tartott Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnáziumot.
A létesítmény épülete, a felszereltsége és a hozzá kiépített infrastruktúra teljes mértékben kormányzati támogatásból valósult meg, melynek összértéke 23 milliárd forint.
A zöldmezős beruházásként megépült 11 ezer négyzetméteres középiskola épületét a legkorszerűbb oktatási formákhoz igazodó terek, és a legmodernebb 21. századi digitális technika teszik egyedülállóvá. Az Ökumenikus Segélyszervezet fenntartásában működő technikum és gimnázium a jövőben 600 diák számára kínál piacképes szaktudást a logisztika, pénzügy és informatika területén, két tanítási nyelvű gimnáziumi osztályokat indít.
A középiskola túl azon, hogy a térségben élők diákok számára versenyképes alternatívát kínál az ingázással járó budapesti iskolákhoz képest, sokfunkciós épületével hosszú távon szolgálja majd a térség kulturális, sport és oktatási igényeit.
Kattintson a képre a galériáért!
Az iskolaépület építészeti belső és külső kialakítása tükrözi az Ökumenikus Segélyszervezet alapelveit és alapértékeit, egyben követi a használók igényeit, igazodva a legkorszerűbb oktatási formákhoz.
A tantermeket oktatási blokkokba szervezték, informális tanulási tereket hoztak létre, melyek a tanórán kívüli tanulást és az együttműködést is támogatják.
A terek kialakításának további alapelve volt a rugalmasság, vagyis hogy az épület igény szerint több célnak is megfeleljen: az oktatáson túl tere legyen a közösségi együttlét különböző eseményeinek, otthont adjon sport- és kulturális eseményeknek, a helyi közösség rendezvényeinek, ünnepségeinek - írja a Magyar Építők.
A 200 fő befogadására alkalmas konferenciaterem, a tágas aula, az 1000 négyzetméteres sportcsarnok, az edzőterem és a kézilabda, röplabda, teqball, tollaslabda, floorball pályákkal kialakított sportudvar mind ezt a célt szolgálják.
Az iskola kertjében 15 ezer növényt ültettek.
Az épületet a legmodernebb digitális technikával látták el, mely elsősorban az intézményben folyó oktatást támogatja, de az iskolában a tanításon túl minden kiszolgáló tevékenység, így például a beléptetés és a menzarendelés is digitalizált.
A 18 osztályteremmel, 16 csoportteremmel, 9 szaktanteremmel és sportkomplexummal létrejött iskolaépületet Lázár János építési és közlekedési miniszter adta át. A térség nevében köszöntőt mondott Menczer Tamás országgyűlési képviselő, valamint Tarjáni István Biatorbágy város polgármestere.
Lázár János többek között elmondta:
Biatorbágyon egy olyan szakképzőcentrum, gimnázium létesült, amely a keresztény elvek mentén, világos értékrenddel és üzenettel bocsátja útjára a fiatalokat a munkaerőpiac számára.
Az iskola szakmai programja alkalmas arra, hogy a gyerekek megszerezzék azokat az informatikai ismereteket, amivel később az egyre nagyobb teret nyerő mesterséges intelligenciát is uralni tudják."