Stadler József fia, Stadler Zoltán a Blikknek elmondta, hogy édesapjáról ugyan rengeteg legenda szól, de soha nem volt a birtokában egyetlen világhírű festmény sem. Sem Az utolsó vacsora, sem a Mona Lisa.
"Tudjuk valamennyien, hogy apu nem volt szent, de az a sok pénz, amit ő keresett, nem elsősorban luxusra, öncélú pénzszórásra ment. Stadiont építtetett, profi futballcsapatot működtetett, rengeteg embernek adott munkát és szórakozást a környéken" – hangsúlyozta Stadler Zoltán.
Úgy fogalmazott, hogy „meghurcolták és kinyírták", mert abba betegedett bele, ahogy támadták, börtönbe zárták.
„Hogy mennyire szerette a futballt és az azt körülvevő világot, tökéletesen bizonyítja, hogy már betegen, anyagilag megrogyott állapotban is képes volt 20 millió forintot befizetni a felszámolónak, hogy visszavásárolja tőle a stadiont" – tette hozzá.
„Sokan kérdezik tőlünk, Stadler gyerekektől, milliomosok vagy milliárdosok vagyunk-e, és mekkora az örökségünk.
Nos, megnyugtatok mindenkit: nem vagyunk gazdagok. Mitől lennénk, mindössze egy autót és egy üres földet örököltünk édesapánktól
– állítja Stadler Zoltán.
Stadler egy Akasztóhoz közeli tanyán született, ott dolgozott juhászként. Az üzleti életbe előképzettség nélkül vágott bele, Oroszországba szállított a hazai piacon feleslegesnek vagy értékesíthetetlennek talált árucikkeket. Gyorsan meggazdagodott, megvette 1993-ban a Kiskőrösi Petőfi LC csapatát, amely később az NB II-ben már Stadler FC néven szerepelt - írja a Blikk.
A Blikk megemlíti, hogy a vállalkozóról azt beszélték, hogy a páncélszekrényében egymilliárd forintot tartott, de azzal is dicsekedett, hogy egy nap 30 milliót is keresett. Állítólag csecsenek is elrabolták, és csak váltságdíj fejében engedték el. Stadler ellen előbb 1993-tól, majd évtizedeken át eljárások folytak, többször is letartoztatták az utolsó eljárás során, 2017 márciusában újabb öt évre ítélték el, de az elsőfokú tárgyalás után, november 21-én, 66 éves korában meghalt.