Három milliárd forintot ért az idén februárban az Óbudai-szigetnél kiégett Mangusta-80 nevű jacht, amelynek a belterét a Versace tervezte. Számos más luxuscikkel és szolgáltatással együtt egyre nő a méregdrága hajók iránti kereslet.
A luxus, a mérnöki munka és a kifinomult művészi tervezés találkozik a legdrágább hajókban, amelyek értéke a több milliárd dollárt is elérheti.
Az áruk mellett a fenntartási költségük is csillagászati. A szupergazdagoknak úgy tűnik, hogy a luxus soha nem lehet túl drága, hiszen évente akár több tízmilliárd dollárt is hajlandóak elkölteni luxus tengerjárók vásárlására és fenntartására.
A luxusjachtok birodalmában létezik számos pazarul berendezett, úszómendencével, színházteremmel, helikopter-leszállóval felszerelt hajó. A világ egyik legnagyobb ilyen hajója, a Radiant, amelynek becsült értéke 320 millió dollár (111 milliárd forint), és amelyet a Lürssen luxushajó-gyártó épített még 2009-ben. A hajó utasait rakétavédelmi pajzs és hangfegyver arzenál védi.
Steven Spielberg Seven Seas nevű jachtja 200 millió dollárba (69 milliárd forint) kerül, amellyel tíz éve földkörüli útra ment. A hajót heti 1 millió dollárért (346 millió forint) egyébként bárki ki is bérelheti - írja a Világgazdaság.
A világ legdrágább és legextravagánsabb luxushajójának tartott, közel 5 milliárd dollárt érő, arannyal borított és drágakövekkel kirakott History Supreme-t, a brit Stuart Hughes hajógyártó cég gyártotta, és az elkészítése három évig tartott.
További részleteket ide kattintva olvashat a témában.