A CCC ügyfélszolgálatára beérkezett panaszok alapján értesült arról, hogy az alábbi domain-neveken hamis CCC termékeket értékesítenek:
A cipőáruház hangsúlyozza, hogy
ezek a webshopok semmilyen kapcsolatban nincsenek a hivatalos CCC webáruházzal,
így a megszokott magas minőséget és a szállítás biztonságát nem tudják garantálni.
A vásárlói panaszok azt mutatják, hogy a fent említett webshopokról rendelt és kifizetett termékek sosem érkeznek meg, és az összeg a vásárlók szándékán kívül ismeretlen céghez kerül.
A vállalat a webshopok megjelenése után azonnal intézkedett; rendőrségi feljelentést tett a történtek miatt, és bejelentést tett a fogyasztóvédelmi hatóságnál is.
A hamis weboldalak tartalmi korlátozására a CCC számára nem áll más eszköz a rendelkezésére, kizárólag a tartalmak jelentése a hatóságok felé.
A cég vezetője, Kalovits Gábor hangsúlyozta, hogy a fogyasztók védelme kiemelkedő fontosságú számunkra: egyúttal kérik, hogy a vásárlók csak a hivatalos weboldalukról rendeljenek árukat.
A CCC kéri az érintett vásárlókat, hogy amennyiben gyanús webshopokkal találkoznak, úgy azt jelentsék az érintett hatóságok felé.
Ahogy az Origo arra több cikkében felhívta a figyelmet, az online felületek használatának terjedésével az adathalászok, csalók módszerei is egyre kifinomultabbak. Sokszor jelennek meg egy-egy ismert kereskedő webshopját megtévesztően jól lemásoló, csaló weboldalak is.
Arra is egyre többször van példa, amikor fontos közszolgáltatásokat nyújtó cégek nevében próbálják megtéveszteni a gyanútlanokat.
Ugyanakkor a csalási kísérletek ellen lehet és kell is védekezni. A legtöbb csalási formánál vannak jelei, és legtöbb próbálkozás körültekintéssel, elemi óvatossággal megelőzhető.