Sok ember számára a művészet a szépség és az inspiráció forrása. A műgyűjtés azonban az egyik legdrágább hobbi is lehet. A művészeti alkotások gyűjtése olyan szabadidős tevékenység, amihez először is némi szakértelemre, és alapos kutatómunkára van szükség, no és persze rengeteg pénzre. Segítséget jelenthet, ha a műgyűjtő több hasonszőrűvel társul, akik egymásnak hasznos tanácsokat adva támogatják egymás törekvéseit. Habár a híres műalkotások és festmények akár milliós összegbe is kerülhetnek - ezeket egyébként főleg aukciókon lehet levadászni -, de hosszú távon is értékes befektetéseknek számítanak, az idő előrehaladtával ugyanis áruk tovább is nőhet. Csak hogy néhány példát említsünk: Cézanne Kártyajátékosok című festménye már 250 millió dollárnál is többet ér - ennyiért vásárolta meg a katari királyi család.
Leonardo da Vinci Salvator Mundi című festménye 450 millió dollárért kelt el a Christie's aukciósház árverésén.
Andy Warhol képe pedig, amit Marilyn Monroe-ról készített 195 millió dollárért került új tulajdonosához, szintén a Christies's egyik árverésén.
Azonban a még kezdő, és feltörekvő gyűjtők is belevághatnak a művészi kalandba a kisebb aukciók és kiállítások felfedezésével, ahol a magával ragadó műalkotások elérhetőbb áron szerezhetők meg.
Sokak számára a repülés nem csupán egy hobbi a sok közül, hanem egy életre szóló elköteleződés, életforma. A repülés alatt itt természetesen nem a légitársaságok fapados járataira, és nem is a turistaosztályra gondolunk. Ehhez a hobbihoz már kell némi kalandvágy és adrenalinfüggőség is, és persze tudni kell állni a repülőleckék busás árát is. A repülőleckék önmagukban több ezer dollárba kerülhetnek, míg a jogosítvány megszerzése akár 5.000 dollárba vagy még többe is. Azt már csak szinte mellékesen említjük meg, hogy nagyon nem mindegy az sem, hogy milyen repülőgépet szeretnénk vezetni. Az igazán repülésfüggőknek még saját repülőgépük, ingatlanukon pedig ennek megfelelő garázsuk és kifutópályájuk is van.
A pólót gyakran nevezik a királyok sportjának, és nem nehéz megérteni, hogy miért. A világ egyik legrégebbi csapatsportja, amely az ókori Perzsiából ered, és régóta a luxushoz és a gazdagsághoz kötődik. A póló ma is az egyik legexkluzívabb sportág, amelynek csúcskategóriás felszerelései és létesítményei akár dollármilliókba is kerülhetnek. Egy képzett ló beszerzése több mint 20.000 dollárba kerül, fenntartása, speciális igényeivel és szigorú edzési rendjével együtt havi 1.500 dolláros költséget is jelenthet. A sport sok szempontból az atlétika és a stratégia tökéletes keveréke, hiszen a játékosoknak eleve kitűnő lovasoknak kell lenniük, miközben a pályán a másodperc töredéke alatt kell döntéseket hozniuk. Azok számára, akiknek megvannak a lehetőségeik, a póló hihetetlenül kifizetődő élményt jelenthet. Természetesen egyetlen pólórajongó sem boldogulhat egy tekintélyes pólóklubban való tagság nélkül. Évente átlagosan 8.000 dollárt kell fizetniük, hogy biztosítsák helyüket a sportszerűség és a bajtársiasság eme exkluzív birodalmában.
Senki sem lepődik meg azon, hogy az autók gyűjtése szintén nagyon pénzigényes, ha nem a legdrágább hobbi a világon. A szenvedélyes autógyűjtők számára ez kevésbé magáról az autóról, mint inkább az élményről szól. Ők szívesen mennek el autókiállításokra, mélyülnek el egy - egy modell történetében, és gyakran keresik a hasonszőrűek társaságát. Természetesen a modern és a régi autók gyűjtése egyaránt költséges hobbi. Egy klasszikus autó megvásárlásának és fenntartásának költségei könnyen meghaladhatják a 100.000 dollárt. Ráadásul, ha ritka és drága autókat szeretnénk a gyűjteményünkben látni, akkor akár több millió dolláros árcédulával is számolnunk kell.
A luxusutazás az extravagancia megtestesítője, de ennek ára van. A luxusutazáshoz az elit magángépet bérel - ha nincs neki -, és a legdrágább helyekre látogat el, ahol csakis kiváló minősítésű, öt (vagy magasabb) csillagozású hotelekben száll meg. Ez utazásonként akár több százezer dollárba is kerülhet, amihez hozzájön még az étkezés és az igénybe vett szolgáltatások ára is. Az extravagáns szállások árai pedig könnyedén vetekedhetnek egy kisebb ország GDP-jével is.
A borgyűjtés drága időtöltés lehet, de hihetetlenül kifizetődő is. Sok gyűjtő számára az öröm nemcsak a ritka és értékes borok megszerzéséből fakad, hanem abból is, hogy megihatja őket. Természetesen ehhez a hobbihoz is szükség van bizonyos szintű tudásra és szakértelemre. Bár nincsenek szigorú szabályok, a gyűjtők általában igyekeznek olyan borokra összpontosítani, amelyeket szívesen fogyasztanak, és amelyekről úgy érzik, hogy jó érlelési potenciállal rendelkeznek.
Most bizonyára sokan teszik fel a jogos kérdést, hogy mégis hogyan kerül ebbe a rangsorba egy lábbeli gyűjtése? Pedig itt a helye, ugyanis egyre nagyobb népszerűségnek örvend a sneakers gyűjtő hobbi. Már több olyan tornacipő is a piacra került, amiért egy egész vagyont kell kifizetni: DJ Khaled x Air Jordan 3 'grateful'-ja 12.000 dollár, de eredetileg 25.000 dollár körül lehetett megvenni.
Az Eminem X Carhartt Air Jordan 4 stabilan 30 ezer dolláros piaci árral rendelkezik, és ezt az értéket a megjelenése óta tartja.
A legdrágább ilyen lábbeli pedig a Bred Air Jordan 13, amit Michael Jordan az NBA-döntőben viselt, ez 2,2 millió dollár.