Kaliforniában akad ilyen, ahol lila színben pompázik a tengerpart. Az itteni homok opálos színe olyan elképesztő átmeneteket produkál, amit még a legjobb képszerkesztővel sem tudna elérni.
Ez a Big Sur partvidék mentén található Pfeiffer Beach nevű geológiai különlegesség, a Los Padres Nemzeti Erdőben található.
Közismert a Keyhole Rockról, amely egy népszerű fotózási helyszín. Minden év decemberében és januárjában korlátozott számú napon fotósok nagy számban gyűlnek össze a strandon, hogy képeket készítsenek a boltíven keresztül látható lenyugvó napról.
A kanyargós utakkal, vízesésekkel és a Csendes-óceánra néző sziklák tetejéről minden ponton parádés kilátással büszkélkedő Big Sur egyedülálló hely, ám nem egyszerű eljutni oda, mert a földcsuszamlásokat okozó viharok miatt sokszor hónapokra, sőt évekre lezárhatják a régió egyetlen főútvonalát.
A Big Sur Kalifornia állam központi partjának egy zord és hegyvidékes szakasza, a Carmel Highlands és San Simeon között, ahol a Santa Lucia-hegység hirtelen emelkedik ki a Csendes-óceánból.
A Roadster szerint a Pfeiffer Beach misztikumát tovább növeli, hogy a partszakasz egyedi megjelenésének magyarázatát a tudósok még nem tudták száz százalékos bizonyossággal megmagyarázni.
Az egyik népszerű elmélet szerint a lila színt a mangángránát kövek részecskéi adják, amelyek a festői partvonalból szinte egyenesen felfelé törő meredek dombok és hegyek közé szorultak be.
Az apró kristályokra a tenger hullámzása miatt mindig más szögből esik a napfény, ami azt a hatást kelti, mintha a partszakasz állandó színváltásban lenne a halvány lila és a bíbor között. Naplementekor egészen extra pillanatokat lehet elcsípni a felejthetetlen helyen, ami körülbelül két és fél órányi autóútra található San Franciscótól délre, és közel hat órányira Los Angelestől.
A terület névadójának számító Pfeiffer család 1869 telén a parthoz közeli Sycamore Canyonban épített otthont magának. Micheal és Barbara Laquet Pfeiffer a Big Sur déli partja felé tartott, mert ott szerettek volna új életet kezdeni. Ám az időközben rendkívül szélsőségesre forduló időjárás miatt kénytelenek voltak megállni egész télre a kanyonban. Viszont annyira megtetszett nekik a környék, hogy úgy döntöttek: ott maradnak és nem költöznek délre.