A művészet szerelmesei csak úgy kapkodták a fejüket, miután egy anya és a lánya megosztottak érdekes festmény képét a közösségi médiában, és állítják: észrevették rajta az időutazás bizonyítékát. A 17. századi holland Ferdinand Bol Egy fiú portréja című alkotásán egy nyolcéves fiú látható, amint egy serleggel pózol egy vörös terítővel letakart asztal mellett. Fekete kabátban és köpenyben van, fodros ujjú, fehér ingben, vöröses zokniban és fekete lábbeliben. És a lényeg a lábbeli a festményen!
Várj, Nike edzőcipő van rajta?
– szólt oda lányának az édesanya, amikor meglátta a képet.
A kommentek szerint sokan rögtön az időutazás bizonyítékát látták a képen.
Másokat viszont ez sem győzött meg arról, hogy az időutazás létezik – írja a Daily Star nyomán a Promotions.hu. Szerintük a fiú fehér zoknija látszik ki, vagy egy csat van a cipőjén.
Nemrégiben a TikTokra is felkerült egy olyan videó, amelynek készítője azt bizonygatja, hogy visszament a múltba. Időutazásának alátámasztására több mint két és fél évtizeddel ezelőtt készült felvételeket mutogat.
Nagy vehemenciával magyarázza, hogy
visszatért 1998-ba, és ennek bizonyítékaként egy felvételt mutat egy közismert gyorsétteremlánc, a Pizza Hut egyik régi étterméről és annak belsejéről.
A videó készítője a nyomatékosság kedvéért meg is kérdez egy asztalnál ülő férfit, hogy milyen évet írunk. Persze 1998-at mond.
Sokan a kommentelők közül meglehetősen szkeptikusan viszonyultak a dologhoz, ám olyanok is vannak, aki szerint ez tényleg csak úgy történhetett meg, ha főhősünk utazott az időben.
Időutazókról szóló feltételezések persze időről időre megjelennek, hiszen sokan szeretnek olyasmit felfedezni régi fotográfiákon, amik valójában nincsenek is ott. Egy Facebook-csoportban például nemrégiben egy olyan fotó lett népszerű, amelyen egy férfi látszik, amint - látszólag - mobiltelefonon beszélget. Ebben nem lenne semmi különös, de a felvétel 1943-ban készült az izlandi Reykjavíkban, amikor még a vonalas telefon is ritkaság volt.