A hétvégi kirándulóidőt követően hétfőtől fokozatosan erősödik a nappali felmelegedés. Dél felől melegebb légtömegek érik el a Kárpát-medencét. Ugyanakkor tőlünk északra kisebb lesz a melegedés mértéke, ezért egy frontzóna erősödik meg. A front kedvez a csapadék, főként az intenzív záporok kialakulásának.
Hétfőn a déli megyékben már ismét eléri a hőmérséklet a 25 fokot. A keleti országrészben a hét első napján bátran tervezhetünk szabadtéri programokat, a Dunántúlon azonban délután időnként erős felhősödés, és elszórtan eső, zápor, zivatar szólhat közbe. A melegedés folytatódik tovább, kedden már nagyobb területen melegszik 25 fok fölé a levegő, sőt csütörtöktől a déli, délkeleti megyékben már elérhetjük a 30 fokot.
A frontzóna miatt azonban főként délutánonként tornyosulnak majd gomolyfelhők, és szórványosan hevesebb zápor, zivatar is kialakulhat. Felhőszakadás, jégeső sem kizárt, és a zivatarokat viharos széllökések kísérhetik.
A záporos csapadék miatt területileg jelentős eltérések adódnak. Az ország 20-30 százalékán akár öntözésre is szorulhat a gyep a hét második felében, viszont legalább ekkora területen lesz teljesen telített a talaj, sőt a most érő gyümölcsök rothadása is megindulhat.
A napos időszakokban pedig az erős UV-sugárzásra kell tekintettel lennünk. Ezen a héten delel a legmagasabban a nap, 11 és 15 óra között a napos időszakokban nem ajánlott védekezés nélkül tartósan süttetni magunkat. Megfelelő öltözetet és napfényvédő szereket használjunk.
Egyébként a héten Európa nagy részén erős lesz a változékonyság. Nyugaton végig hűvös, kissé őszies körülményekre készülhetünk. Ugyanakkor a mediterrán térség déli szélén, különösen Spanyolország és Görögország déli partjain tartós lesz a kánikula.