Nyugaton többnyire erősen felhős lesz az ég, és ott napközben egyre többfelé kell csendes esőre számítani. Másutt ugyanakkor hosszabb-rövidebb időszakokra kisüt a nap a változó felhőzet mellett, és elszórtan várható zápor, zivatar.
Elsősorban a Dunától keletre és délnyugaton várható zivatar napközben és este. Heves zivatarra főként északkeleten kell néhol számítani.
Megerősödik az északi, északnyugati szél, a Dunántúlon sőt olykor viharossá fokozódik a Kisalföldön, a Bakonyban és a Balaton környékén. 70 kilométer/óra körüli széllökésekre Győr-Moson-Sopron megyében kell számítani, másutt csak zivatarok környezetében fordulhat elő viharos széllökés. Arról, hogy a hét további részében milyen idő lesz, itt olvashat részletesebben.
Vége a kánikulának. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 19 és 25, másutt 25 és 30 Celsius-fok között valószínű. A leghidegebb város Szombathely lesz 17 fokkal, Szegeden viszont 27 fokig emelkedik a hőmérséklet. Késő estére nyugaton 15, keleten 20, 21 fok köré hűl le a levegő - térképünk itt van a részletes hőmérsékleti adatokkal.
A hűvös időt az okozza, hogy hidegfront érte el a Kárpát-medencét, amely lelassul és hullámot vet Magyarország felett. Ennek nyomán a Dunántúlra több fokkal hidegebb levegő áramlik be a korábbinál, keleten viszont csak kissé mérséklődik a meleg.
A hidegfrontra érzékenyeknek megfájdulhat a feje, és migrénjük lehet. Az idegrendszer ingerlékenysége gyakran csökken ilyen időjárási helyzetekben, ezért a reflexidő megnyúlhat, a cselekvési reakció késhet, emiatt a közlekedésben résztvevőktől fokozott figyelem szükséges. Tartós álmosságérzés jelentkezhet.
A szervezet görcskészsége hidegfront érkezésekor erősödik, emiatt több lehet az epe-, vese- gyomor- és bélgörcsök a frontbetegeknél. A reumatikus panaszok fokozódhatnak. Asztmatikus rohamokra is zámítani lehet. Halmozottabban jelentkeznek az allergiás tünetek.