Jókora tornyosuló zivatarfelhő képződött Wyoming állam keleti részén vasárnap este Wright és Newcastle városa között (a környék itt látható térképen). A felhőt a szélnyírás, azaz a különböző magasságokban különböző sebességgel fújó szél hozta forgásba, így szupercella alakult ki. A cellát több viharvadász is fotózta és videózta, többek között a BasehuntersChasing nevű csapat; a felvételeket a Washington Post időjárási blogja, a Capital Weather Gang közölte:
Vasárnap Magyarországon is fotóztak szupercellát. A felvételt Vas megyében, Egyházasdarócon készítette Hérincs Dávid, észlelését az Országos Meteorológiai Szolgálathoz küldte be. A zivatart felhőszakadás kísérte, összesen 38 milliméter csapadék hullt le, és rövid ideig borsónyi méretű jég is esett.
A szupercellás zivatarfelhők az átlagosnál fejlettebbek és nagyobbak. Heves esőzést hozhatnak, akár 5 centis jégdarabokkal és 120 kilométer/órás széllökésekkel, rengeteg villámlással. Némelyikük tornádóvá fejlődhet. A belsejükben kialakult heves feláramlások óriási, húsz-harminc kilométer hosszúságban elnyúló felhőtömböket hoznak létre. Míg egy szokásos nyári zivatar nagyjából egy órán belül lecsendesül, a szupercellák több órán át fennmaradnak, egyes esetekben nyolc órán át. A meteorológiai eredetű károkért legnagyobb részben a szupercellák okolhatók.