Átalakítaná a luxusadó értékövezeteinek besorolását, egyben új kategóriákat is bevezetne a fővárosi önkormányzat. Az adóról szóló rendeletet nem írják át teljesen, csupán aktualizálják - a törvényi kötelezettség értelmében erre kétévente van szükség.
Mivel az adót már a vállalkozásoknak is meg kell fizetniük, a GKI Gazdaságkutató (a GKI készítette el annak idején a besorolásokat, vagyis ennek felülvizsgálata és kezelése is az ő feladata) két új értékbesorolási kategóriát javasolt bevezetni. Ez a kereskedelmi egységeket, szállókat, üzlethelyiségeket, valamint az egyéb, nem lakáscélú ingatlanokat (raktár, garázs, műhely) tartalmazza.
Kevés kivételtől eltekintve ezek értékhatárai alacsonyabbak a magánszemélyek lakásaira kiszabott tételeknél - a kivételek közé tartozik az ötödik és az első kerület, ahol a társasházakét meghaladja a kereskedelmi egységek értékhatára, az egylakásos épületekét viszont itt sem. A belvárosban korábban nem volt különbség az egylakásos és a többlakásos épületek besorolása között, de jövőre ez is változna.
Az értékhatárok egyébként jellemzően emelkednek - kivéve a XI. kerületet, ott csökkennek -, de számos olyan kerület van, ahol nem változnak. Az első és a második kerületben vagy például Újpesten magasabb lesz az értékhatár, nem változik viszont Angyalföldön és a VI. kerületben. Kőbányán és a XVIII. kerületben nem egységesen, csak bizonyos övezetekben várható emelés. A GKI javaslatára emellett kijavítanának néhány korábbi hibát: a nem létező utcákat kivennék, a hiányzókat viszont beillesztenék.
Az átalakítások révén némi haszna is származhat a fővárosnak, az idén várható 150 millió forint bevételhez képest 50 millió forintos plusszal számolnak. Az adóalanyok várható száma vélhetően nem változik: az idén 493-an fizetnek luxusadót. Egyelőre ez az egyetlen adót érintő változás, ami már a fővárosi közgyűlés előtt van, ugyanakkor a csak később benyújtandó költségvetési rendeletben lehetnek még adóval összefüggő változások.