Az amerikai parancsnokok leállították a szárazföldi hadműveleteket. Egy hete nyomulnak előre a szárazföldi csapatok Bagdad felé. Az iraki fővároshoz legközelebb jutott egység már 80 kilométerre megközelítette a célt. Ennek ellenére a következő 4- 6 napban nem mehetnek tovább a csapatok, mert nincs utánpótlás.
A következő napokban a Kuvaitból Irakba tartó utánpótlás vonalakat kell kiépítenie az amerikai hadseregnek. A túl hosszúra nyúlt utat képtelen biztosítani az amerikai hadsereg. A szállító utak menti városokból iraki csapatok rendszeresen támadják a szállító-konvojokat, ezért az étel, lőszer és üzemanyag nem jut el a frontra. Korlátozzák ezért a páncélos járművek használatát, és az egyik egységénél napi háromról egyre csökkentették az élelmiszer adagot.
A bombázások továbbra is folytatódnak. A háború kezdete óta 650 Tomahawk rakétát és 5 000 távirányítású bombát lőttek ki Irakra az amerikaiak. A bombázók naponta több mint ezer alkalommal támadják Irakot. Bagdadot és környékét különösen heves támadások érték az elmúlt napokban. A bombázás azután sem állt le, hogy találat érte péntek este az egyik bagdadi piacot, és több mint 50 civil életét vesztette.
Szombat reggel Bagdad környékén helikopterekkel támadták az amerikaiak a Nemzeti Gárda Bagdad környéki bázisait. Az iraki elitalakulat beásta magát a város határában. A helikoptertámadásnak 50 iraki katona esett áldozatul, több mint húsz harci járművet, és egy kommunikációs tornyot is megsemmisítettek. A helikoptereknek nem esett bántódásuk, de két gép leszállás közben megsérült.
Heves harcok dúlnak Nászírija térségében. Az amerikaiak napok óta város környékén vannak, többször behatoltak már a településbe, de teljesen elfogalni továbbra sem sikerült. Hasonló a helyzet Bászrában, ahol a külvárosba szombat délelőtt brit tankok nyomultak be. Lerombolták Szaddám Huszein két szobrát. Amerikai bombázók megsemmisítettek egy épületet Bászrában, amelyben a támadás idején 200 iraki milícista tanácskozott.
A Pentagon szerint erősebb az iraki ellenállás mint várták. Elsősorban a félkatonai egységek, a civil öltözékben váratlanul támadó kisebb csoportok okoznak zavart. Ezek az alakulatok akadályozzák a fronton harcolók utánpótlásának biztosítását. Az amerikai hadvezetés szerint a civil lakosságot harcra kényszerítik az Irakban működő terrorszervezetek.
A Pentagon bejelentése szerint az iraki légtér 95 százalékát a szövetségesek ellenőrzik. Az iraki légvédelem már csak Bagdadban, és Szaddám Huszein szülővárosának, Tikritnek a környékén tanúsít ellenállást.
A bejelentés szerint Irak szárazföldi területének 35-40 százalékát ellenőrzik a szövetségesek. Ebben azonban benne vannak a kurd területek is, melyek már a háború kitörése előtt sem voltak Szaddám Huszein uralma alatt.
A kurdok tovább folytatták akcióikat amerikai támogatással Észak-Irakban. A térségben az iráni határnál folynak a leghevesebb harcok, ahol az Anszar al-Iszlám nevű terrorszervezet bázisait támadják a kurd-amerikai erők.