John Bolton, leszerelési és nemzetközi biztonsági kérdésekkel foglalkozó amerikai külügyi államtitkár római látogatása során figyelmeztette a "gonosz tengelyéhez" sorolt országokat, és reményét fejezte ki, hogy Szíria, Iránt és Észak-Korea a helyes tanulságot vonja le a jelenlegi iraki helyzetből, mégpedig azt, hogy a tömegpusztító fegyverek hadrendbe állítása hosszú távon zsákutcába vezet.
Donald Rumsfeld, az Egyesült Államok védelmi minisztere is Szíria felé emelte figyelmeztetően mutatóujját, mondván, az USA titkosszolgálata információkkal rendelkezik arról, hogy az ország segített és segít az iraki rezsim támogatóinak. Az arab állam a leghatározottabban visszautasította Rumsfeld állítását.
A legutolsó felmérések szerint az Egyesült Államok lakosságának 42 százaléka támogatna egy esetleges Szíria elleni büntetőhadjáratot, ha az továbbra is támogatná Irakot. A megkérdezett amerikaiak ötven százaléka azt is helyeselné, ha az USA az Irán által folytatott nukleáris fegyverkezést katonai erővel állítaná meg.
John Bolton szerint az Egyesült Államok legfontosabb irányelvének tartja, hogy megakadályozza a tömegpusztító fegyverek előállítását. Reményét fejezte ki, hogy Szíria még idejében belátja: rossz úton halad. Példaként említette Iránt: az ország vezetése bejelentette, hogy a nukleáris programját csak polgári célokra használja. Ellenpéldaként Észak-Koreát említette, amely ország vezetése nemzetközi válságot okozott azzal, hogy újra beindította atomfegyverek előállításához is alkalmas nyersanyagot termelő atomreaktorait.