Az alvilág pénztárosaként emlegetett Kisbandit - az előző tárgyaláshoz hasonlóan - szigorú biztonsági intézkedések közepette szállították a bíróságra, a tárgyalóterembe vezető útját gépfegyveresek biztosították. Lakatos Andrást, azaz Kisbandit az ügyészség harmadrendű vádlottként 445 rendbeli bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett csalással és közokirat-hamisítással vádolja. Lakatos András a június 18-án újrakezdődő tárgyaláson ártatlannak vallotta magát, és azt állította, hogy több ellene valló tanút és gyanúsítottat a rendőrök vették rá, hogy valljanak ellene.
A hétfői tárgyaláson az ügy másodrendű vádlottját hallgatta meg a bíróság, aki a korábbi tárgyaláson nem jelent meg, ellene elfogatóparancsot adtak ki. A mára megkerült másodrendű vádlott, a 29 éves Pánti Erika elleni vádpontot a tárgyalás elején az ügyészség sikkasztásról három rendbeli üzletszerűen elkövetett csalásra módosította. A tárgyalást többször meg kellett szakítani, hogy a nyolc hónapos terhes Pánti Erika pihenni tudjon, illetve egy alkalommal a rosszulléte miatt kellett szünetet elrendelni. Pánti Erika a bíróságon elmondta, hogy már nem emlékszik a 7-8 évvel ezelőtti eseményekre, ezért nem akar újabb vallomást tenni, viszont fenntartja korábbi, bíróságon tett, vallomását. Ugyanakkor azt is közölte a bíróságon, hogy egy másik, a rendőrségen tett vallomását az őt kihallgató rendőrök befolyásolták, a kihallgatást vezető rendőr megfélemlítette, ezért írta alá a vallomását, pedig abban voltak olyan részek, melyek nem voltak igazak. Pánti Erikát azzal vádolják, hogy 1994 elején - álnéven - mobiltelefonokat lízingelt, és átadta azokat vádlott-társainak, a szerződésben kikötött elidegenítési és tartós használatbaadási tilalom ellenére.
Az ügy elsőrendű vádlottja, Jenei Győző - Pánti Erika akkori élettársa - sem az előző, sem a hétfői tárgyaláson nem tett vallomást.
Az ügy negyedrendű vádlottja, Pakot Sándor ismét nem jelent meg a bíróságon, ellene nemzetközi elfogatóparancs van érvényben.
A hatvádlottas büntetőper vádirata szerint 1994-ben Lakatos András három társával megalapította a Maru-Trans Kft.-t, majd hirdetést adtak fel Romániában, mely szerint a cégnél 1200-3000 német márka ellenében nulla kilométeres Dacia személygépkocsikra lehet előfizetni. Azt ígérték, hogy a megvásárolt autókat egy hónapon belül szállítják. Lakatosék azt mondták, hogy aki a teljes vételárat kifizeti, hamarabb kapja majd meg az autót. 1994 márciusa körül több száz román állampolgár kereste fel a Teréz körút 34. szám alatti irodájukat, hogy autóra fizessen elő. Összesen 38 millió forintot gyűjtöttek össze Lakatosék, a beszedett pénzt szétosztották egymás között. Az eljárás eddigi adatai szerint részben a cég, részben egyes vádlottak az ügylet során hamis papírokat használtak, és még csak szándékukban sem állt a megrendelések teljesítése. A vádlottak több száz román állampolgárt károsítottak meg.
Az 1993-94-es bűncselekmények nyomán 1996-ban már egyszer megkezdődött ez a büntetőper, azonban Lakatos András ugyanaz év őszén az Egyesült Államokba távozott, ezért vele szemben felfüggesztették az eljárást. A férfit tavaly júniusban nemzetközi elfogatóparancs nyomán kerítette kézre az FBI a floridai Miamiban, és hosszas kiadatási eljárást követően ez 2001 februárjában szállították Magyarországra.
[origo]