A költségvetési törvény alapján minimum kétmilliárd forint bevételhez juthat az egészségügy használaton kívüli ingatlanjainak értékesítéséből. Ennél azonban nagyobb összeget is kaphat, ha a közeljövőben meghirdetendő épületekért többet adnak a vevők. Az államháztartási törvény szerint ugyanis az eladásból befolyó összeg - kétmilliárdon felüli - 50 százaléka ugyancsak az ingatlan korábbi működtetőjét illeti meg, másik felére pedig igényt jelenthet be a pénzügyminiszternél.
A KVI egy hónapon belül négy, az Egészségügyi Minisztérium kezelésében lévő ingatlant hirdet meg - tudta meg a Magyar Hírlap a hasznosítási vezérigazgató-helyettestől. Cserepes Tibor elmondta: az értékbecslés most készül, de az ingatlanok összesen valószínűleg jóval több mint kétmilliárd forintot érnek.
A KVI-nél bíznak abban, hogy még az idén túladnak rajtuk, május óta ugyanis, amikor mint értékesítendő ingatlant az Industria kiállításon bemutatták őket, többen is érdeklődtek irántuk. A vezérigazgató-helyettes tájékoztatása szerint az épületeket nyílt pályázaton hirdetik majd meg, és a vevő kiválasztásánál - annak érdekében, hogy minél több pénzhez juthasson az egészségügy - elsősorban az ígért összeg lesz a fő szempont.
Az Egészségügyi Minisztérium eladásra kínált ingatlanjai közül a legértékesebb talán a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet egykori ingatlanegyüttese. A XII. kerületi Béla király úton található, egyenként több száz négyzetméter alapterületű négy épület értéke önmagában 1 és 2 milliárd forint között van. Jelentős értéket képvisel az a nettó 800 négyzetméter alapterületű hűvösvölgyi műemlékjellegű épület is, amely korábban az Országos Pszichiátriai Intézethez tartozott. Vevőt keresnek a végnapjait élő Szobi utcai Mentőkórház épületére is. Ennek értékét a szaktárca 300-400 millió forintra becsülte. A legrosszabb állapotban a meghirdetett ingatlanok közül a Rehabilitációs Intézet Budakeszin lévő épülete van, ez azonban egy jelentős méretű és értékű telken fekszik.
Korábban: