A civil szervezetek szerint a mobiltelefonok egészségkárosító hatása fokozottan érvényes a gyerekekre. Állítják: bár jelenleg még nincs végleges tudományos álláspont a mobiltelefonok hatásáról az emberi szervezetre, az ilyen irányú kutatásokból már tudni lehet, hogy a mobiltelefonok által kibocsátott sugárzás az emberi testben biológiai reakciókat váltanak ki. Az embereket érő különféle sugárzás mennyisége folyamatosan nő, és ezek a gyerekekre a legveszélyesebbek, mivel központi idegrendszerük még fejlődésben van.
A világ több egyetemén, kutatóintézetében folynak vizsgálatok a mobiltelefonok hatására vonatkozóan. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) programja keretében folyó, a kézitelefonok egészségügyi hatásait vizsgáló program eredményei legkorábban 2003 körül várhatók.
Az elmúlt évben Nagy-Britanniában William Stewart professzor tíz hónapig tartó vizsgálatot folytatott a mobiltelefonok hatásáról. A professzor jelentésének köszönhetően a brit egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy tárgyalásokat kezdenek a távközlési ipar illetékeseivel, hogy azok ne reklámozzák a gyerekek közt a mobiltelefonokat. A professzor azt javasolta, hogy a gyerekeket arra kellene ösztönözni, hogy a rádiótelefonokat csak végszükségben, veszélyhelyzetben használják, amíg további kutatások megnyugtatóan nem döntik el a kérdést.
A mobiltelefonok kitiltását kérő levelet többek között a Személyes Környezetvédők Egyesülete, a Levegő Munkacsoport és a Nagycsaládosok Országos Egyesülete írta alá. Elküldték az Oktatási Minisztériumhoz és a Miniszterelnöki Hivatalhoz is, érdemi választ még sehonnan nem kaptak. Az Oktatási Minisztérium azt felelte, hogy nem feladatkörük ezzel a témával foglalkozni.
[origo]
Korábban:
Életünk és a mobiltelefon - összefoglaló a mobiltelefon egészségre gyakorolt hatásairól