A vecsési számlagyárként ismertté vált többmilliárdos ügyben ma újabb házkutatásokat tartott az APEH Bűnügyi Igazgatósága - közölte az [origo] kérdésére Burillák Attila, az APEH szóvivője. Részletekről és konkrét cégekről nem nyilatkozott, csak annyit árult el, hogy a házkutatás eredményes volt.
A nyomozásról kiszivárgott hírek szerint a két cég a Nemzetközi Betonútépítő Rt., illetve a közvélemény-kutatásokat végző TNS Modus Kft. Az adónyomozók mindkét vállalkozás könyvelésében találtak olyan számlákat, amelyek a vecsési számlagyárból származnak.
Kőteleky László, a Betonútépítő Nemzetközi Építőipari Rt. vezérigazgatója az MTI-nek elmondta, hogy egy öt millió forint értékű tavaly februári számlát foglaltak le az adónyomozók a cégnél. A tavalyi évben 24 milliárd forintos forgalmat lebonyolító és 4,2 milliárd forint veszteséget felhalmozó cég számítógépes adatrögzítés címén fogadta be az APEH által keresett számlát. Kőteleky László elmondta: az adónyomozók által keresett egyetlen számla még az előző vezetés idején érkezett a céghez. A vezérigazgató szerint azonban nem elképzelhetetlen, hogy ekkora forgalom mellett szükség volt ilyen jellegű szolgáltatásra, így nem fiktív számláról van szó. A vezérigazgató azt is hangsúlyozta, hogy ők is vizsgálják, hogy történt-e hűtlen kezelés a tavalyi évi veszteség kialakulásában, és ebben segítség lehet az adónyomozók megjelenése. A cégnél ugyanis nem tisztázott, hogy a tavalyi évi veszteség mennyiben tudható be annak, hogy nem e cég nyerte az autópálya-építés lehetőségét. Kőteleky László tájékoztatása szerint az adónyomozók közölték, hogy H. Péter és társai, vagyis a sajtóban a vecsési számlagyárként elhíresült ügyben nyomoznak.
Ez a vecsési cég, amelynek egyik vezetője a helyi MSZP elnöke, az APEH szerint több mint 5 milliárd forint értékben bocsátott ki fiktív számlákat. Az adónyomozók szerint semmilyen valós tevékenységet nem végzett, bejelentett székhelyén nem is hallottak róluk.
Az APEH többek között házkutatást tartott az MSZP országos központjában is, ahol a vecsési alapszervezet könyvelésében találtak fiktív számlákat, mintegy 20 ezer forint értékben.