Az ügyészség nevében a leghatározottabban tiltakozunk az ellen a ki nem mondott vád ellen, amely Bárándy nyilatkozatából kiolvasható, nevezetesen az, hogy az ügyészség bizonyítékok elhallgatásával befolyásolta volna az ügyet - mondta a szóvivő. Sőt, noha ez nem jellemző, a Schlecht-ügy kiemelt jelentősségére tekintettel, a részletes indoklással együtt még az internetre is kitettük a határozatot - tette hozzá a szóvivő.
Mindazonáltal Bárándy Péternek joga van véleményének kifejtésére, ám mint a kamara főtitkára nem állíthatja azt, hogy a "büntetőjogászok" álláspontját tükrözi véleménye - hívta fel a figyelmet Horányi Miklós. Ráadásul jogi szempontból Bárándynak az ügyhöz semmi köze, így nem is ismerheti az előzményeket sem. Mindezzel együtt az ügyészség visszautasítja azt a feltételezést, hogy a politika befolyásolta volna a nyomozóhatóságot és a nyomozást felügyelő ügyészséget. Horányi szerint pusztán arról van szó, hogy Magyarországon demokratikus jogállam van, ahol bizonyítékok nélkül nem lehet meggyanúsítani valakit. Szerinte Bárándy lenne az első, aki fordított esetben a leghangosabban tiltakozna védence gyanúsítása ellen.
Ezzel párhuzamosan Horányi Miklós cáfolta azt is, hogy megkeresés érkezett volna a legfőbb ügyészhez Kuncze Gábor mentelmi jogának felfüggesztése kapcsán. A képviselőt ugyanis rágalmazásért akarja Schlecht Csaba és ügyvédje a bíróság elé állíttatni, a rá vonatkozó kijelentései kapcsán.
[origo]
Korábban: