Megismétlődött az az eset, ami korábban a Kaya Ibrahimnál fantomizálódott cégekkel kapcsolatban történt: az APEH adótitokra hivatkozva ismételten elzárkózott az érdemi válaszadástól olyan esetben, amikor már nem volt valójában titok az adótitok. Egy évvel ezelőtt a Magyar Hírlap mindhiába érdeklődött afelől, miként lehetséges, hogy Polt Péter legfőbb ügyész egészen más számadatokat közölt a köztartozásokat hátrahagyó cég, a Centum Kft. járuléktartozásáról, mint az a Magyar Hírlap birtokában lévő dokumentumban szerepel.
Most Világosi Gábor (SZDSZ) országgyűlési képviselő nem kapott választ arra a kérdésére, hogyan lehetséges az, hogy Rigler Zoltán (Fidesz) képviselő a parlamentben nagy nyilvánosság előtt olyan, állítása szerint az APEH-től származó iratot lobogtatott, amely azt tartalmazza: nem volt a felszámolás elindításakor cégének, a Riegler Építőipari Kft.-nek köztartozása szemben a Magyar Hírlap által nyilvánosságra hozott felszámolási iratokban szereplő adatokkal. Ezek ugyanis Rigler állításának az ellenkezőjéről tanúskodnak. (Az állítólagos dokumentum hitelességét maga Rigler azzal kérdőjelezte meg: nem engedte, hogy a sajtó nagy számban jelen lévő képviselői kézbe vegyék).
Világosi arra volt kíváncsi: kiadott-e az adóhivatal igazolást Riglernek, és ha igen, mit tartalmaz. A Vida Ildikó APEH-elnöknek címzett levélre adott titkársági főosztályi válasz leszögezi: "gazdasági életünk zavartalan működése olyan jogi garanciarendszert követel, amely az adózói jogbiztonságot tételes előírásokban intézményesíti". A válasz a törvényből is citál, amely szerint "az adótitok az adózást érintő tény, adat, körülmény, határozat, igazolás vagy más irat". A titoktartási kötelezettség alól pedig csak akkor mentesül az adóhatóság, "ha ennek feloldásához az adózó hozzájárul".
Világosi elmondta: az adótitok megsértése nélkül is kaphatott volna érdemibb választ. A szabaddemokrata képviselő szerint Riglert semmi sem akadályozza meg abban, hogy feloldja az adótitkot, s ezzel tisztázza magát - tette hozzá.
Rigler neve akkor került előtérbe, amikor bejelentette: megvásárolja a csaknem milliárdos törzstőkéjű ARÉV Rt. 62 százalékát - bankhitelre. A felszámolás alatt álló cége ügyének kipattanása után azonban elállt a vételtől. Rigler vagyonnyilatkozatában egyébként nem szerepelt a még ma is tulajdonában lévő, 514 milliós tartozást hátrahagyott, jelenleg is felszámolás alatt álló Riegler Kft.