Szent-Iványi István, az SZDSZ frakcióvezetője, a Külügyi Bizottság elnöke a testület pénteki ülésén szorgalmazta az Országgyűlés januári rendkívüli ülésének összehívását, hogy a kedvezménytörvényt - az SZDSZ indítványa alapján - még ebben a kormányzati ciklusban módosítani lehessen. Az SZDSZ politikusa a bizottsági ülést követően azt mondta, hogy elkezdik az aláírásgyűjtést a rendkívüli ülés összehívása ügyében. A házszabály értelmében ehhez a képviselők egyötödének támogatása, tehát 78 aláírás szükséges.
Az SZDSZ-frakció 24 tagból áll, a kormánypártok és a MIÉP nem támogatja a rendkívüli ülés összehívását. Szent-Iványi István abban bízott, hogy amennyiben jövő hét elejére sikerül összegyűjteni a kellő számú aláírást, már január 21-én sor kerülhet a rendkívüli plenáris ülésre. Az SZDSZ frakcióvezetője a külügyi bizottsági ülésen utalt arra: egyetlen ülés nem elegendő egy esetleges törvénymódosításhoz.
Nagy Sándor szocialista frakcióvezető viszont azt közölte: az MSZP-képviselőcsoport vezetése megvitatta a kérdést, és nem támogatják a rendkívüli parlamenti ülés összehívását. Hozzátette: február 4-én egyébként is lesz parlamenti ülés.
Az MSZP képviselőcsoportjának vezetője emlékeztetett arra, hogy a szocialistáknak nem a kedvezménytörvény alapelvével van problémájuk, ezért az ehhez kapcsolódóan megkötött magyar-román egyetértési nyilatkozat végrehajtásának felfüggesztését kezdeményezték.
Az SZDSZ-frakció december végén kezdeményezte a kedvezménytörvény módosítását, mivel a jogszabály szövege a nem magyar nemzetiségű hozzátartozóknak is jogokat adna a kedvezményekre, és jelentős hatáskört biztosítana az ajánló szervezetek számára, ugyanakkor a magyar-román egyetértési nyilatkozat ezzel ellentétes értelmű. Az SZDSZ ugyanakkor kiegészítené a törvényt a szülőföldön igénybe vett magyar oktatás és kultúra támogatásának pályázati úton széles körben igénybe vehető formáival.