Brandmüller István, a kórház gazdasági igazgatója tájékoztatása szerint a Kaposi Mór Megyei Kórház napi gázszámlája 365 ezer forint, ezzel szemben az olajfűtés 2,7 millió forintba kerül. - Ez olyan jelentős árkülönbség, hogy hosszú távon nem tudjuk kigazdálkodni - tette hozzá. Közölte: a kórház legfeljebb hét napig képes fizetni a számlát, ennyi az a kedvezmény, amit a gázszolgáltatótól egy külön szerződés értelmében évente kap amiatt, hogy a kórház kettős energiahordózóval rendelkezik, s szükség esetén át tud állni olajfűtésre.
Brandmüller elmondta továbbá: a kórház vezetése már kérte a fenntartó megyei közgyűlés elnökét, hogy ha egy hétnél tovább tartana a korlátozás, hívja fel a kormányzat figyelmét az ellentételezésre. - Álláspontunk szerint, ha központilag rendelték el a gázkorlátozást, akkor a kormányzatnak vállalnia kell az többletköltségek megtérítését - jegyezte meg Brandmüller István.
A Kaposi Mór Megyei Kórház egyike annak a három somogyi nagyfogyasztónak, amelyeket érint a gázkorlátozás.
Réti András, a Kögáz Rt. nagykanizsai központjának értékesítési vezetője szerint még a barcsi Drávaparkett és a Magyar Cukor Rt. kaposvári gyárában rendeltek el gázkorlátozást. - Az előbbiben korábban is csak nagyon korlátozott mennyiségű volt a gázfelhasználás, többnyire hulladék fával fűtenek, így nem okozott gondot az átállás, míg a cukorgyárban jelenleg nincs kampánymunka, ezért őket sem érinti érzékenyen a korlátozás - magyarázta a szakember.
Közölte: az említett nagyfogyasztókkal külön szerződésük van, mind hárman kedvezményes áron kapják a gáz már évek óta, amely közös megállapodás alapján jött létre. A társaság értékesítési vezetője kifejtette: a kedvezmény fejében ezek a fogyasztók vállalták, hogy szükség esetén átállnak egy náluk meglévő, más energiahordozóra, a kórház esetében például olajfűtésre. - Erre ténylegesen azonban hosszú évek óta nem került sor, bár minden fűtési szezon elején figyelmeztetjük ezeket az ügyfeleinket, hogy fel kell készülniük egy esetleges gázkorlátozásra.