25 év alatt hárman haltak meg bankrablásban

Vágólapra másolva!
Hét ember életét vesztette, egy pedig életveszélyesen megsérült a délután elkövetett móri bankrablásban. Az elmúlt 25 évben a hazai pénzintézetek ellen elkövetett bűncselekmények három ember életét követelték, így a délutáni események példa nélkül állnak a hazai kriminalisztika történetében.
Vágólapra másolva!

Hét ember életét vesztette, egy pedig életveszélyesen megsérült a csütörtök délután elkövetett móri bankrablásban. A két feltételezett támadó, akik állítólag egy szürke trabanttal menekültek el a helyszínről, nem ismeretlen a rendőrség előtt, korábbi bűncselekmények miatt mindkettőjüket körözik. Feltehetően ők követték el a tavaly nyári miskolci zálogházi rablással. Akkor a támadók tűzharcba keveredtek az őket üldöző rendőrökkel, akik egyiküket megsebesítették és elfogták.

1977. március 4-én egy budapesti OTP-kirendeltség ellen elkövetett támadás során egy ismeretlen tettes agyonlőtte a bankfiók vezetőjét és pénztárosát, és körülbelül 110 ezer forintot vitt el.

1998. április 20-án Zsámbékon a helyi takarékszövetkezetet támadták meg, a rablók 2,2 millió forintot zsákmányoltak. A rablás közben az egyik alkalmazottat hátba lőtték, aki később belehalt sérüléseibe.

Pénzszállítással foglalkozó cégek alkalmazottjai többször is áldozatul estek hasonló bűncselekménynek, a pénzintézetek elleni támadások során azonban legtöbbször nem használták fegyvereiket az elkövetők.

Helyszíni tudósítónk információi szerint a móri Erste bankfiókban elkövetett támadást különös kegyetlenséggel helytották végre. A tettesek közelről, több lövéssel terítették le áldozataikat.

Gönczöl Katalin kriminológus, az állampolgári jogok volt országgyűlési biztosa elmondta: amióta a világ létezik, van erőszakos bűnözés, viszont az elkövetési mód annál kegyetlenebb, erőszakosabb, minél több konfliktust hordoz magában a társadalom, a közösség. Gönczöl hozzátette: az utóbbi időben világszerte növekszik a szükségletkielégítő erőszak, a brutális és kegyetlen bűncselekmények száma. Ennek is a legsúlyosabb formája az aljas indokból, több emberen, nyereségvágyból elkövetett emberölés.

Gönczöl elmondta: a társadalom konfliktuskezelő mechanizmusa, annak kultúrája tulajdonképpen valamilyen módon tükröződik az elkövetési módokban. Egy ilyen brutális eseményeknek hihetetlen romboló hatás van. A közbiztonsági közérzet mélypontra zuhan, hihetetlen mértékben generálódnak a félelmek, az egymás iránti bizalmatlanság miatt romlik a közösség még meglévő egysége.

Orbán Péter országos rendőrfőkapitány a móri eseményekre reagálva kijelentette: harmincnégy éve rendőr, de ilyen kegyetlen bűncselekménnyel még nem találkozott.

A rendőrség nagy erők és a különleges egységek bevonásával kezdte meg a bűncselekmény felderítését és az elkövetők felkutatását. Az országos főkapitány 10 millió forint jutalmat tűzött ki a nyomravezetőnek.

Korábban:

Bankrablás Móron - hat halott, két életveszélyes sérült

A rablók maximum 1-2 milliót zsákmányoltak

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!