Különösen az elmúlt hetek erőszakos bűncselekményinek fényében aggodalomra ad okot Bárándy Péter igazságügyminiszter-jelölt a büntető törvények enyhítésére utaló, a Heti Világgazdaság május 11-i számában megjelent nyilatkozata - jelentette ki a Jobbik szóvivője.
Vona Gábor elnökségi tag, a csoport vezetője elmondta: a jelenleg mintegy tíz főből álló közbiztonság csoport tagjai egyetemisták, többségében jogászhallgatók, de a munkába be kívánnak vonni politológia, pszichológia, szociológia és filozófia szakos diákokat is. Hozzátette: a csoport elsősorban a büntetőjogi törvények szigorítását célzó szakmai munkát végez majd, amelynek eredményét, több új törvényjavaslatot, reményeik szerint már a nyáron a nyilvánosság elé tárnak majd.
Fontos feladat a halálbüntetés kérdésének társadalmi vitára bocsátása - véli Vona Gábor, aki hozzátette: úgy látják, hogy a magyar társadalomban többségi igény van a halálbüntetés visszaállítására. Bár szervezetük egyelőre nem foglal állást a kérdésben, elő kívánják segíteni a társadalmi párbeszéd elindulását. Utalt arra: a csoport tevékenysége során vizsgálni fogja a médiában megjelenő agresszió visszaszorításának lehetőségeit is. Elsősorban szakmai munkát kívánnak végezni, de amennyiben a jövendő kormány nem lesz partner a büntetőjog szigorításában, tömegdemonstrációval, petíciókkal és aláírásgyűjtéssel is készek küzdeni azért, hogy elérjék a közbiztonság javítását. A magyar társadalom többségi igénye a büntetőjog szigorítása, ezt nem kerülheti ki az MSZP-SZDSZ-kormány sem - hangsúlyozta a közbiztonság csoport vezetője.
A Jobbik képviselőjének lemondása szerint jelenleg 23 alapszervezetük és mintegy ezer tagjuk van. A most felállított közbiztonság csoport, és a már április eleje óta működő médiafigyelő szolgálatuk mellett a közeljövőben további, a társadalom különböző problémáit vizsgáló csoportot kívánnak alakítani.