Hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárás eredményeként jött létre több különböző vállalkozási tevékenység ellátására tíz olyan eseti szerződés, amelynek egyike egymagában busás hasznot hozhatott a Millenáris Produkció Rt.-nek, melynek egy delaware-i off shore cég, a Titanium Investment INC volt az első tulajdonosa. Az egyik szerződés nem más, mint az emlék karóra beszerzése. A megvizsgált, több százmillió forintra kötött vállalkozói szerződések azonban - a jogi szakértő szerint - előre "kivédték" a feltűnő értékaránytalanságot.
A gyakori visszatérő vendégekkel együtt 373520 látogatója volt a Millenáris Park területén lévő kiállításközpontnak az év elejétől május 31-éig - tudta meg a Magyar Hírlap Csörgő Tündétől, a Millenáris Kht. kommunikációs vezetőjétől. Csak a következő leltár idején derül ki, hány emlék karóra fogyott ez idő alatt. A filléres műanyag emléktárgy arra szolgál, hogy felmutatásával visszatérhessen a kiállításra, aki nem tudta megszemlélni első alkalommal valamennyi látnivalót.
Hetvenháromezer visszatérő vendéggel számolva, vagyis feltételezve, hogy csupán a látogatók egyötöde kopogtatott újra a már korábban az 1000 forintos belépődíjhoz kapott emlékórával, 300 ezer karóra "kelt el" az öt hónap alatt. Az extraprofit akár a 140 milliót is elérhette, hiszen a filléres műanyag óra és a logó együttes értéke darabonként 200 forintra tehető. Ez - a jóindulattal feltételezett 300 ezer új látogató esetén - 60 milliós költséget jelent. Vagyis csak a "karóraüzlet" extraprofitot hozhatott az összességében egymilliárdnyi szolgáltatásra szerződött rt.-nek. Az Álmok álmodói - Világraszóló magyarok logójának megtervezésére, az emlék karórák logóval való ellátására és beszerzésére 201 millió 250 ezer forintra kötött szerződést a kht. a Millenáris Rt.-vel.
A szerződő felek, a Millenáris Kht. és az rt. a keretszerződésben még az értékaránytalanság esetére is rendelkeztek, és mértékét a szerződésekben a vállalkozói ellenérték százalékában meghatározták - áll a szakvéleményben. Így kétséges a szerződések feltűnő értékaránytalansága esetére a Ptk. alapján az egy éven belüli megtámadási jog bíróság előtti eredményes érvényesítése. A vizsgálat megállapította: "A felek kölcsönös és legteljesebb egyetértésével egyoldalúan a vállalkozói érdek érvényesült."