Az MFB összes cégénél fejcserék várhatók

Vágólapra másolva!
Saját, bizalmi emberét küldi Csintalan Sándor helyett a Defend élére az MFB. A biztonsági cég irányítása körültekintő munkát igényel, ezért a bank fenntartja a jogot az új ügyvezető megnevezésére - mondta az MFB kommunikációs igazgatója. Csintalan utódának kilétét egyelőre nem hozzák nyilvánosságra. Az [origo] megtudta: nem csak a Defend első emberét küldi el az MFB, hanem a bank többségi tulajdonában lévő összes cégnél várhatók személyi változások.
Vágólapra másolva!

A Defend csütörtöki tulajdonosi taggyűlésén az MFB kezdeményezi az ügyvezető Csintalan Sándor leváltását. A személycsere oka az, hogy a cég többségi tulajdonosa, a Magyar Fejlesztési Bank saját emberét akarja az örző-védő vállalkozás vezetésével megbízni. A bank új vezetése fontosnak tartja, hogy a törvényességet minden ponton, mindenkor betartsa a cég, ezt csak úgy látják biztosítottnak, ha saját, bizalmi emberük vezeti a vállalkozást.

"A Defend irányítása, működtetése precíz, körültekintő munkát igényel. A bank, mint többségi tulajdonos ezért fenntartja magának a jogot arra, hogy megnevezze az ügyvezető személyét" - mondta az [origo]-nak László Boglár, az MFB kommunikációs igazgatója. Bár Csintalan utóda már megvan, a bank egyelőre nem hozza nyilvánosságra kilétét. A Defendben szintén tulajdonos Magyar Posta Tájékoztatási Igazgatóságán egyelőre nem tudta megmondani, támogatják-e a tulajdonosi gyűlésen az ügyvezető elmozdítását. Az [origo] szerette volna megkérdezni Csintalan Sándort is várható menesztéséről, az ügyvezető azonban egyelőre nem reagált megkeresésünkre.

Az eddigi gyakorlat szerint a kisebbségi tulajdonos tehetett személyi javaslatot a Defend ügyvezető igazgatói posztjára, a többségi tulajdonosok, így az MFB és a Magyar Posta pedig közvetlenül nem szólt bele a cég irányításába. Így vezethette a vállalkozást korábban Földi László, majd májustól Csintalan Sándor.

Nem csak a Defend élén kerülhet sor személycserékre. Az MFB többségi tulajdonában lévő összes cégnél tulajdonosi taggyűlést hívnak össze a következő hetekben, így más vállalatoknál is elképzelhetőek változások.

A bank tulajdonában van többek között a Konzumbank, a Magyar Befektetési és Vagyonkezelő Rt., a Magyar Követeléskezelő Rt., a Magyar Értékpapír-forgalmazó Rt., a Földhitel- és Jelzálogbank, a Rákóczi Regionális Fejlesztési Társaság és a Corvinus Nemzetközi Befeketési Rt. - az MFB honlapján található adatok szerint.

Az MFB új vezetése múlt héten csütörtökön tett feljelentést a Defenddel kapcsolatban, mert olyan iratokat találtak a páncélszekrényben, melyek szerint a biztonsági céggel figyeltettek meg 55 magánszemélyt és 13 céget. Az ügyben hétfőn feljelentés-kiegészítést rendelt el az Országos Rendőr-főkapitányság - mondta korábban Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója.

A dokumentumokból arra lehet következtetni, hogy a pénzintézet nem csupán a bankvilágban bevett módon, saját ügyfél-hálózatukat ellenőriztette, hanem olyan személyeket és cégeket is figyeltettek, amelyek semmilyen kapcsolatban nem álltak a pénzintézettel.

Korábban:

Csintalant menesztik a Defend éléről

Feljelentés-kiegészítés az MFB-megfigyelés miatt

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!