Bakay Kornél régészprofesszor, a feltárást vezető Kőszegi Városi Múzeum igazgatója elmondta, hogy Európában csak két hasonló építmény volt a II. világháborúban: Hitler berlini és berchtesgadeni föld alatti főhadiszállása. A régészprofesszor szerint ezek a létesítmények legújabb kori történelmünk részét képezik, így feltárásuk a történelemtudományt szolgálja.
Bakay azt is elmondta, hogy a régészeknek egy olyan hozzávetőleges alaprajz áll a rendelkezésükre, amelyet a bunkert építő, még ma is élő kőművesek visszaemlékezései nyomán készítettek. A 135 négyzetméter alapterületű bunker 20 méter mélyen található, két teremből áll, több vészkijárata van, és kiterjedt folyosórendszer kapcsolódik hozzá.
Lassítja a munkát, hogy a bunkert a háború után felrobbantották. A feltárás a professzor szerint veszélyes is lehet, mert a régészek találhatnak még ma is aktív robbanószerkezeteket, éppen ezért az ásatást tűzszerészek segítségével végzik.
Bakay elmondása szerint a régészeti feltáráshoz állami segítséget nem kaptak, annak költségeit helyi vállalkozók teremtették elő. A régészprofesszor reményét fejezte ki, hogy a bunker rövidesen a nagyközönség számára is látogatható lesz, ami hozzájárulhat majd Kőszeg idegenforgalmának növekedéséhez.