Farkas Imre, a Satelit televízió elnöke szerdán az MTI-nek azt mondta, hogy nem tud arról, hogy a polgári körök részesedést akarnának szerezni a televízióból. A Satelit 2000-ben kezdte meg adását. A csatorna hónapok óta súlyos anyagi problémákkal küzd, miután fő támogatója, a Siemens kiszállt a tévé szponzorálásából. A Satelit folyamatosan keres befektetőket, de a polgári köröktől senki sem érdeklődött, a tévé elnöke még csak tárgyalásokról sem tud ezzel kapcsolatban.
Kerényi Imre, a Madách Színház igazgatója hétfőn, az egri polgári körök tüntetésén arról beszélt, hogy szükség van egy jobboldali országos televízióra. Kerényi tényként közölte: "Lesz országos televíziótok." Kerényi azt is elmondta, hogy öt nagy nemzetközi cég is ígért segítséget valamely országos tévécsatorna megvásárlásához, vagyis egy meglévő televíziót venne át a mozgalom. Az RTL Klub és a TV2 már kedden jelezte, a földi sugárzású kereskedelmi tévék nem eladók. A legvalószínűbbnek a Satelit megvásárlása látszott, hiszen a csatorna anyagi gondjai miatt befektetőt keres, de akár többségi tulajdonrészt is adna egy komoly vevőnek.
Hende Csaba, a polgári körök szervezésében Orbán Viktornak segédkező MDF-es politikus azt nyilatkozta, Kerényi csak magánvéleményét mondta el hétfőn, mellyel Hende szimpatizál ugyan, de ez nem tekinthető a mozgalom hivatalos álláspontjának.
Orbán Viktor a közelmúltban a polgári körök tagjainak a jobboldali sajtó erősítését adta feladatul. Így azt kérte a mozgalmároktól, hogy fizessenek elő a Magyar Nemzetre, a Heti Válaszra és a Demokratára. A "másik nyilvánosság"-nak nevezett, jobboldali média erősítése tehát valós programja a polgári köröknek. A közelmúltban az is felmerült, hogy Borókai Gábor volt kormányszóvivő vezetésével új hírtelevízió kezdené meg működését.