Biztonsági emberek pénteken délben 12 óra előtt nem sokkal rendőri segítséggel eltávolították azt a kilenc, magát kisgazdának valló férfit, akik reggel negyed hét után foglalták el az FKGP székházát.
A biztonsági emberek az épület hátsó bejáratát betörték, majd néhány rendőrrel együtt behatoltak az irodaépületbe, és a tiltakozókat a főbejáraton keresztül kikísérték. A kitoloncoltak nevében az MTI-nek nyilatkozó Györki Géza kisgazda párttag elmondta, hogy Hegedűs Péternek, a Réti Miklós vezette kisgazdacsoport főtitkárának kérésére mentek be a Belgrád rakparti székházba. Réti kora reggel az MTI-nek még azt állította, hogy előre nem tudott az akcióról, de nem ítéli el a párttagok eljárását, és kiáll mellettük.
Györki szerint az akció célja az volt, hogy felhívják a figyelmet: Torgyán József kirabolta a magyar gazdákat, a párt vagyonát pedig gyanújuk szerint átmentette a nőszövetségbe, amit felesége irányít.
Györki elmondta azt is, hogy szerinte az épületben atrocitás nem történt, ugyanakkor nem tudott arra választ adni, hogy a reggeli akcióban megsérült biztonsági őrt miért kellett kórházba szállítani.
Réti Miklós, a székházfoglalás egyik szervezője, aki önmagát tekinti az FKGP legitim elnökének, nem nyilatkozott egyetlen újságírónak sem, amikor reggel tíz óra előtt Hegedűs Péterrel és egy biztonsági őrrel együtt sietve elhagyta a székházat. Nem válaszolt arra sem, hogy vittek-e el iratokat az épületből. Később az MTI-nek adott egy rövid nyilatkozatot. E szerint tiltakozik a rendőrség pénteki, szerinte illetéktelen beavatkozása ellen. Réti Miklós szerint az intézkedés nem volt jogszerű.
Az incidens pénteken reggel, nem sokkal negyed hét után kezdődött, amikor betört egy csoport a Belgrád rakparti kisgazdaszékházba. A csoport vezetője a Torgyán József ellenzékéhez tartozó Réti Miklós, akit nemrégiben botrányos körülmények között választottak meg elnökké, de ezt a cégbíróság nem legitimálta.
Az egyik biztonsági őrt bántalmazták, de nem alakult ki nagyobb összecsapás, senki nem sérült meg súlyosan. A rendőrök reggel kilenc körül bementek az épületbe, rövid ideig tárgyaltak a bentlévőkkel, majd távoztak a helyszínről. Az épületfoglalók ezután is a székházban maradhattak.
A rendőrség ugyanis ekkor nem kívánt beavatkozni az ügybe. Mint Ungár Pál, a BRFK sajtóosztályának munkatársa elmondta, nem a rendőrségre tartozik, hogy eldöntse, kié a székház. Közölte azonban, hogy csoportosan elkövetett garázdaság alapos gyanújával indítanak eljárást az ügyben.
Korényi Attiláné, a kisgazdák alelnöke (Torgyán-féle csoport) pedig azt mondta, hogy büntetőfeljelentést tesznek a székházba jogtalanul behatolók ellen.
Réti Miklóst május 4-én ugyan Budapesten elnökké választotta a párt főtitkára által összehívott nagygyűlés és nagyválasztmány, ám a cégbíróság ezt a változást nem jegyezte be. Torgyán Józsefet pedig júniusban választotta újra elnökké az FKGP általa összehívott nagygyűlése és nagyválasztmánya. Egyik politikus sem ismeri el a másik elnökké választását.
Az FKGP a választásokon a rendszerváltás utáni legrosszabb eredményt érte el. Mivel egy százaléknál is kevesebb voksot kaptak, állami támogatásra sem számíthat az egyébként is jelentősen eladósodott FKGP. A székházat papíron már korábban eladták, ám erről is vita van.