Áder János, a Fidesz frissen megválasztott frakcióvezetője bejelentette, hogy a párt képviselői igennel fognak szavazni a költségvetési törvény módosításáról szóló keddi szavazáson. Az MSZP 100 napos programjának gerincét képező törvény több pontjával nem ért egyet a Fidesz, de Áder szavai szerint "csak azért mert ellenzékben vagyunk, nem kell mindenre nemet mondanunk." A frakcióvezető emlékeztetett arra, hogy amikor az MSZP és az SZDSZ volt ellenzékben, akkor ők nem szavazták meg a polgároknak kedvezményeket juttató törvényeket, például a diákhitelt, vagy a lakástámogatási rendszert.
A törvény Fidesz által is támogatott része szerint átlagosan 50%-kal fog emelkedni a közszférában dolgozók fizetése. A családi pótlék 20%-kal emelkedik, és bevezetik a 13. havi családi pótlékot is. A nyugdíjasok egyszeri, 19.000 forintos nyugdíj-kiegészítést kapnak, kárpótlásul az 1999-es, a tervezettnél alacsonyabb nyugdíjemelésért. Szeptember 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetni a minimálbér után. Az alkalmi munkavállalók után fizetendő munkáltatói járulékok csökkenni fognak. Megszűnik a televízió-előfizetési díj, és 30%-kal emelkednek a hallgatói ösztöndíjak. Ugyanakkor a Fidesz úgy véli, hogy a törvény részletei több ponton is elhibázottak, például a béremelések mértéke átlagot jelent, és ez igazságtalanságokhoz vezethet.
A törvénymódosítás bizonyos pontjaival egyáltalán nem ért egyet a párt, de megszavazzák a törvényt, mert az egy csomagban kerül a képviselők elé. Így például a Fidesz elfogadhatatlannak tartja a földtörvény módosítását, amelynek értelmében megváltozik az elővásárlási joggal rendelkezők köre. Ez ellen hétfőn a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége országszerte félpályás útlezárásokkal tiltakozott. A demonstrációkban részt vevők szerint a törvénymódosítás a befektetőknek kedvez a családi gazdaságok rovására, hiszen mostantól a helyben működő, legalább 50%-ban mezőgazdasággal foglalkozó jogi személyek is elővásárlási jogot kapnak. A Fidesz szolidáris a tiltakozókkal, és a keddi támogató szavazat után harcolni fog a törvény módosításáért. Áder szerint ha lesz lehetőség, akkor módosító indítványokkal, de hosszú távon elképzelhetőnek tartotta népszavazás kezdeményezését is.
Nem ért egyet a Fidesz a törvény Magyar Nemzeti Bankra vonatkozó részével sem. A kormány javaslata alapján az MNB-t ezentúl nem csak az Állami Számvevőszék, hanem egy parlamenti pártok által delegált felügyelőbizottság is ellenőrizné. A Fidesz az állami vagyon egy részének áthelyezésével sem ért egyet, például szakmailag teljesen indokolatlannak tartják, hogy az állami energiaszolgáltatók ezentúl a Gazdasági Minisztériumhoz tartozzanak. Az államháztartásról szóló rész módosításában pedig azt kifogásolják, hogy a kormány több milliard forintról dönthet majd parlamenti kontroll nélkül.
Áder a zárt ajtók mögött tartott frakcióülés után kijelentette, hogy a Fidesz a demokrácia elleni támadásnak tartja, hogy az MSZP bevezetné az interpellációkról szóló utólagos szavazás rendszerét. A nagyobb kormánypárt terve szerint a jövőben csak bizonyos heteken lenne szavazás az Országgyűlésben, más időpontokban pedig csak vita folyna. Áder szerint ez az interpelláció intézményének megcsúfolását jelenti, hiszen olyan képviselők is szavazhatnak egy-egy interpelláció elfogadásáról, akik nem hallották se az interpellációt, se az arra adott választ .