Keller László jelezte: mindaz, amiről ennek kapcsán a helyi vállalkozók szóltak, kísértetiesen hasonlít az M3-as autópályánál tapasztaltakhoz, így ebben az esetben is meg kell vizsgálni, hogy megfelelően kezelték-e a közpénzeket. Ugyancsak indokolt lehet vizsgálat alá vonni a debreceni rendezvénycsarnok építését - közölte Keller László. A közbeszerzésekről szólva az államtitkár úgy vélte, hogy azok tisztasága a vállalkozóknak is elemi érdeke. Keller László szólt arról, hogy Hajdú-Biharban már kezdeményezte a közbeszerzési döntőbizottságnál a hajdúböszörményi csatornaépítés pályázatának felülvizsgálatát, ami meg is történt. Mint mondta, a kiírás és az értékelés nem volt szinkronban, a döntőbizottság ezért megakadályozta, hogy a kivitelezési szerződést aláírják.
Nagyléptékű köztehercsökkenést lehet elérni akkor, ha a politika meghirdeti a tisztább közélet megteremtését - hangsúlyozta Keller László, aki szerint általánossá vált, hogy az útépítésben, az építőiparban öt-tíz százalékos "sápokat" kell kötelezően leróni. Ezt a pénzt nem a központi költségvetésbe, az egészségbiztosítási pénztárba fizetik be, hanem magánzsebekbe vándorol. Azokéba, akik a megrendelés fölött a politikai hatalmat gyakorolják - jelentette ki Keller László. A politikai államtitkár ígéretet tett rá, hogy az ilyen jelenségek ellen radikálisan fognak fellépni.
Keller László szerint a közbeszerzési eljárások konzekvens betartása a kis- és középvállalkozások számára is nyereség lesz. Megígérte, hogy a kormány mindent meg fog tenni az ellenőrzés hatékonyságának a javítása érdekében, egyértelműbb lesz a szabályrendszer. Jelezte, hogy az üvegzseb programot alkotó törvényeket az Országgyűlés őszi ülésszakán várhatóan elfogadja. Ennek keretében megcélozták egyebek mellett az Állami Számvevőszék jogkörének kiterjesztését. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a közpénzek felhasználásánál nem lehet üzleti titokra hivatkozni, a szabályozást úgy kell megalkotni, hogy a felhasználás minden tekintetben nyomon követhető legyen.