Újabb választási hazugsággal szembesülhettünk - mondta Répássy Róbert, a Fidesz jogvédő kabinetjének vezetője, aki kifejtette: a a kormány azt ígérte, hogy nem lesznek tisztogatások, ezzel szemben több száz köztisztviselőt és állami vezetőt távolítottak el a kormányváltás óta. Répássy szerint 19 állami szervezet és 38 állami vállalat vezetőjének, illetve vezetőségi tagjának kellett mennie. Több helyre Medgyessy Péter miniszterelnök ismerősei kerültek - tette hozzá a fideszes politikus, aki azt is kifogásolta, hogy az összes kistérségi menedzseri posztot újrapályáztatják.
A Külügyminisztériumban is indokolatlan mértékű személycserék voltak - jelentette ki az előző külügyi államtitkár. Németh Zsolt elmondta: a tárca felső vezetőinek eltávolítása és több nagykövet visszahívása után augusztusban a főosztályvezetők egyharmadát váltották le, de Németh szerint további személycserékre lehet számítani.
A kormányváltás óta mindössze két ember távozott a minisztériumból - cáfolta Németh Zsolt vádjait a külügyi szóvivő, Tóth Tamás. Az egyik távozó a volt közigazgatási államtitkár, Bába Iván, a másik pedig egy főosztályvezető, aki nem fogadta el a felkínált misszióvezetői posztot, amire egyébként korábban már beadta a pályázatát. A kétezer fős tárcánál 20 főnek változott meg a hivatali beosztása, osztályvezetőkből, helyettes államtitkárokból lettek nagykövetek - számolt be Tóth Tamás.
- Az első száz napban annyi ügy derült ki, hogy sokaknak, akik bűnösnek érzik magukat, jogos az igazságszolgáltatástól való félelmük, ha ezek az ügyek bírósági szakba kerülnek. A Fidesz vezetését is megérintette az igazságszolgáltatás szele, ezért a felelősségre vonástól való félelem miatt beszélnek tisztogatásról - mondta az MSZP frakcióvezető-helyettese.
Juhász Gábor úgy fogalmazott, nem a választási ígéreteket kell számon kérni az MSZP-n, mert éppen azokat teljesítik. Emlékeztetett arra, hogy a száznapos programban korrupciómentes közéletet, a közpénzek felhasználásával történő elszámolást és átlátható gazdálkodást ígértek.