Jogszabálytervezetek előkészítésére két ügyvédi irodát kért fel az informatikai kormánybiztos, Sík Zoltán, és erről Dessewfy Anna jogi főosztályvezetővel előbb 200 millió forint értékű keretszerződést kötött 2001 augusztusában a két céggel, majd ezt idén márciusban 550 millió forintra emelték. A Miniszterelnöki Hivatal gyanúja szerint visszadátumozták a módosítást a választási vereséget követően. Ebből a pénzből az Ormós Ügyvédi Iroda és a Novák és Társa Iroda részesült: havonta 30-30 millió forintot számláztak munkájukért.
Az [origo] birtokába került dokumentumok szerint az Ormós Ügyvédi Iroda 38 milllió 790 ezer forintot számlázott jogi tanácsadásért 2001. szeptember 7-i dátummal. "A teljesítést igazolom" szöveg alatt látható aláírás nem olvasható, de a név mellett a kormánybiztos pecsétje található az Informatikai Kormánybiztosság igazolásán szeptember 19-i dátummal.
Az Ormós Ügyvédi Irodának egyetlen ügyvédje van a kamara szerint. Ormós Zoltántól telefonon kértünk nyilatkozatot, de egyelőre nem válaszolt kérdéseinkre arra hivatkozva, hogy folyamatban levő ügyről van szó. Információink szerint az iroda - a szerződéssel ellentétesen - két másik ügyvédnek is továbbadta a megbízást. A Novák és Társa Ügyvédi Irodának négy bejegyzett ügyvédje van. A feltételezések szerint személyes kapcsolatoknak köszönhetik a megbízást, ezt azonban nehéz bizonyítani. Az ügyvédi irodát is kerestük, a vezető munkatársa egyelőre visszahívást ígért az [origo]-nak.
Hűtlen kezelés gyanújával a rendőrség Sík Zoltánt már kihallgatta. Ő korábban tagadta, hogy hűtlen kezelést követett volna el. Szerinte az új kormányzat nem találja azokat a dokumentumokat, amelyeket az említett ügyvédi irodák készítettek, ez azonban nem jelenti azt, hogy nem is léteznek. A hírközlési törvény megszületését követően nagyon rövid idő állt rendelkezésre a mintegy 30 kormány- és miniszteri rendelet kidolgozására - indokolta korábban a volt kormánybiztos az ügyvédi irodák bevonását a munkába.
Kozák Dániel