A nyugalmazott rendőrtiszt és a Világgazdaság című lap kiadója közötti személyiségi jogi per ítélethirdetését követően, kedden a felperes ügyvéde úgy fogalmazott: Sándor István szerint, amit Bartus László újságíró leírt, abból egy szó sem igaz, ennek ellenére a nyomozóhatóság gyanúját ezekre az újságcikkekre alapozta. A perben érintett cikk szerzője közleményében tudatja: az elsőfokú bíróság nem állapította meg, hogy az általa leírtakból semmi sem igaz.
Bartus László szerint a Budai Központi Kerületi Bíróság a per során nem adott helyt sem bizonyításnak, és a cikkben szereplő állításokat alátámasztó hivatalos dokumentumokat sem kérte be, miközben Sándor István olyan bűncselekmények alapos gyanúja miatt áll a büntetőbíróság előtt, amelyek ügyében a polgári bíróság kijelentette, hogy ilyeneket nem követett el.
Hamis állításnak tartja Bartus László azt is, hogy a nyomozóhatóság gyanúját ezekre a cikkekre alapozta volna, ugyanis a per tárgyát képező cikk megjelenésekor Sándor István már előzetes letartóztatásban volt.
Az újságíró a közleményében úgy fogalmazott: vádiratot nem újságcikkekből írnak. Ha a cikkben szereplő állítások alapján emelt volna vádat az ügyészség, akkor nem lehetne a lapot személyiségi jog megsértése miatt elmarasztani. - A valóság az, hogy Sándor István peren kívüli egyezséget ajánlott a Világgazdaságnak, melyben az elsőfokú bíróság által megítélt kártérítési összeg egy részéről lemondott azért, hogy büntetőperének kezdete előtt lezáruljon a személyiségi jogi per, és ott arra hivatkozhasson: az ellene indult eljárás azokra a cikkekre épült, amelyek ügyében ő pert nyert - írja Bartus László.