Parlamenti albizottság a lakásmaffiák ellen

Vágólapra másolva!
A lakásmaffia-tevékenység feltárása lesz annak a kedden alakult új albizottságnak a feladata, melynek vezetésével Devánszkiné Molnár Katalin MSZP-s képviselőt bízták meg. A testület célja a lakásmaffiák további virágzásának megakadályozása és az ehhez szükséges jogszabályi környezet megteremtése.
Vágólapra másolva!

Az úgynevezett lakásmaffia-tevékenységet feltáró albizottság alakult kedden a parlamentben, a hattagú testületbe az alkotmány- és igazságügyi, az önkormányzati és a rendészeti bizottság delegált képviselőket.

A testület munkáját Devánszkiné Molnár Katalin (MSZP) vezeti, alelnökké Kosztolányi Dénest (Fidesz) választották. A bizottság a rendszeres munkát januártól kezdi meg, tevékenységének időtartamát egy évben határozták meg a képviselők.

Egy ügyvéd is gyanús a békési lakásmaffia-ügyben/itthon/20021114egyugyved.htmlVádemelés a győri lakásmaffia ügyében/itthon/20020208vademeles.html

A bizottság elsősorban a lakástulajdon sérelmére elkövetett cselekményekkel kapcsolatban szeretne tájékozódni, de a testület az év második felében az önkormányzati tulajdonú bérlakások ügyében is vizsgálódni kíván. Az elnök egyértelmű célként jelölte meg, hogy megakadályozzák a lakásmaffia jellegű tevékenység további virágzását Magyarországon és olyan jogszabályi környezetet teremtsenek, amely meggátolja az önhibájukon kívül ilyen helyzetbe kerülő emberek kisemmizését.

A bizottság meghallgatja majd a lakástulajdon sérelmére elkövetett cselekmények elszenvedőit tömörítő Sors-Társak Egyesület elnökét, a fővárosi kerületek, a Pest megyei földhivatal vezetőjét, a rendőrség Kaptár csoportjának irányítóját, valamint az ügyvédi, jegyzői kamara képviselőjét. Meghívják Csehák Judit egészségügyi, szociális és családügyi minisztert is.

A bizottság elnöke az ülésen arra hívta fel a figyelmet, hogy összetett cselekményekről van szó, amelyek az önkormányzati és magántulajdonban lévő lakásokat egyaránt érinthetik. Hajdu László MSZP-s tag szerint Magyarországon a lakásbérleti jogviszonyok gyengén és rosszul szabályozottak. Szükségesnek ítélte a lakásokról, illetve a lakáscélú helyiségekről szóló törvény módosítását, és problémának nevezte, hogy egyáltalán nem létezik lakónyilvántartás.

Kosztolányi Dénes (Fidesz) szerint az esetek közvetlen előzménye a rendszerváltás után bekövetkező óriási elidegenítési hullám. Jelezte, több százezren váltak lakástulajdonosokká, miközben a jogszabályokat nem ismerik, így könnyen megtéveszthetővé, illetve bűncselekmények áldozataivá válhatnak.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!