A kormányfő szavai szerint a kapcsolatokat nem veti vissza Magyarország 2004-es európai uniós csatalakozása, sőt Budapest fontos közvetítője lehet az orosz áruk Nyugat-Európába juttatásának.
A magyar miniszterelnök Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, Mihail Kaszjanov kormányfővel, az orosz törvényhozás két házának elnökével, Gennagyij Szeleznyovval és Szergej Mironovval, valamint Alekszej Millerrel, a Gazprom orosz gázipari óriás elnökével találkozik Moszkvában. Moszkvai látogatása során több kétoldalú szerződést is aláír: ilyen a haditechnikai, a légi közlekedési, az idegenforgalmi és esetleg a környezetvédelmi együttműködésről szóló megállapodás. Elképzelhető részleges megállapodás a jelenleg még mintegy 400 millió dolláros szovjet államadósság rendezéséről, és sor kerül a konzuli egyezmények kicserélésére is. Medgyessyt Kovács László, a külügyi, Csillag István, a gazdasági tárca vezetője, valamint népes üzletember-delegáció kíséri el az orosz fővárosba. A kormányfőt Putyin hívta meg hivatalos látogatásra a májusi római NATO-Oroszország csúcstalálkozó keretében tartott megbeszélésükön.
A RIA-Novosztyinak nyilatkozva a miniszterelnök kiemelte azt a magyar óhajt, hogy jelentős mértékben csökkenjen a jelenleg több mint évi 2 milliárd dolláros magyar passzívum a kétoldalú kereskedelemben. (A tavalyi több mint 2,5 milliárd dolláros, elsősorban energiahordozókból álló magyar importtal alig több mint 450 millió dolláros kivitel állt szemben.) Medgyessy ennek kapcsán ismertette azt a kormányzati szándékot, hogy helyreállítsák a magyar kereskedelmi képviselet hálózatot az orosz régiókban.
A kétoldalú kapcsolatok ki nem aknázott területei közé a gyakorlatilag megszűnt katonai és felsőoktatási együttműködést sorolta a magyar kormányfő. Álláspontja szerint az elmúlt években egyik fél sem fordított kellő figyelmet a kulturális kapcsolatok ápolására, ezen a területen viszont fontos előrelépés lesz a jövő évi budapesti orosz kulturális hét és a 2004-ben Oroszország több nagyvárosában megrendezésre kerülő magyar év.
A miniszterelnök szólt arról, hogy a kapcsolatok erősítéséhez kedvező a politikai klíma, ugyanakkor még vannak vitás kérdések is a két állam között.