A korhatárt jelző tévékarikákról kérdezett meg december 4. és 11. között 1500, 18 év feletti állampolgárt a Szonda Ipsos - értesült a Népszabadság a kutatás vezetőjétől. A felnőttek 30 százaléka teljesen, 23 százalékuk pedig inkább egyetért a médiahatóság kezdeményezésére képernyőre került figyelmeztetéssel. Az egyáltalán nem egyetértők 15, az inkább nem egyetértők 12 százalékát képviselik a lakosságnak. A jobb anyagi, kulturális és társadalmi viszonyok között élők között magasabb azok aránya, akik egyáltalán nem fogadják el az intézkedés célját. Hasonló a helyzet a diplomásoknál: 26 százalékuk ugyancsak elutasító.
A kutatók arra kérték a megkérdezetteket, hogy ötfokú skálán válaszoljanak, mennyire zavarja őket a korhatáros jelzés. Az első fokozat a "nagyon zavarja", az ötödik pedig az "egyáltalán nem zavarja" választ jelentette. Ennek alapján is kisebbségbe kerültek a negatív vélemények: az emberek 38 százaléka ötöst adott, csak 16 százalékuk választotta az egyest. Az intézet tájékoztatása szerint, ha az ötösöket és a négyeseket összeadjuk (tehát akiket sem nagyon, sem kissé nem zavarják a jelek), akkor a felnőttek 51 százalékát kapjuk. Érdekes, hogy minél kisebb településen lakik valaki, annál kevésbé érez zavaró hatást, a legnagyobb arányban, 27 százalékban a fővárosiaknak kényelmetlen a piktogram.
A közelmúltban az MSZP médiapolitikusa, Uhelyi István közleményben kifogásolta a korhatáros jeleket. A szabályozás szempontjai alapján civil aktivisták állították, hogy az Egri csillagok című filmet sem lehetne sugározni. Panaszbeadványukat az ORTT Panaszbizottsága elutasította.