Bartha Pál, az érdekképviselet elnöke hangsúlyozta: a szakszervezet nem írta alá a bérmegállapodást, de írásban nyilatkozott az abban foglaltak tudomásul vételéről. Mint elmondta, a figyelmeztető sztrájkot azért nem tartják meg, mert nagy zavart keltene a főváros tömegközlekedésében. Az érdekképviselet munkabeszüntetési felhívásához a BKV többi szakszervezete nem csatlakozott.
A tömegközlekedési dolgozók szakszervezete Bartha Pál közlése szerint azért nem ért egyet a bérmegállapodással, mert az alacsony bérű alkalmazottak keresetének felzárkóztatása nem valósul meg. Hozzátette: az eredeti bérfejlesztési igényük 10 százalék volt, s a megállapodásban szereplő értéket - az inflációnak megfelelő juttatást - túl alacsonynak tartják.
A közlekedési vállalat lezártnak tekinti a bértárgyalásokat, mert a szakszervezet tudomásul vette a megállapodást, ami a BKV szerint jogi szempontból immár érvényes és végrehajtható. A 2000 villamos-, trolibusz és buszvezetőt tömörítő tömegközlekedési érdekképviselet a BKV három reprezentatív szakszervezetének egyike.
A bérmegállapodást aláírta a két másik reprezentatív szakszervezet, valamint két olyan kisebb létszámú érdekképviselet is, amelyek a kollektív szerződésnél is aláírási joggal rendelkeznek. Ez utóbbiak közül az egyiknek alig több mint 50 tagja van.
Az emelést január 1-jétől visszamenőlegesen kapja meg márciusban a 12.400 munkavállaló.