Az ORTT elnöki posztjára az eddigi MSZP-s tag, Ladvánszky György volt a szocialisták jelöltje. Mádl Ferenc köztársasági elnök azonban kedden, a második egyeztetésen is visszautasította Ladvánszkyt azzal az indokkal, hogy erősen kötődik az őt jelölő párthoz.
Újhelyi István, a szocialisták médiapolitikusa az [origo]-nak azt mondta: meg van döbbenve Mádl eljárásán. Közölte: annak idején Göncz Árpád sem akadályozta meg Körmendy-Ékes kinevezését, aki korábban a testület fideszes delegáltja volt. Hozzátette: a köztársasági elnök ezzel jelentősen megnehezíti a testület munkáját, mivel az határozatképtelen az új elnök beiktatásáig.
"Ha Mádl Ferenc minden nevet, még a párton kívüli szakemberek nevét is visszadobja azzal az indokkal, hogy kötődnek az őket jelölő párthoz, akkor elég sokáig fog húzódni az új elnök kinevezése" - vélte a politikus. "A köztársasági elnök nem gondolhatja, hogy az MSZP majd Orbán Viktor szűk környezetéből fog jelöltet választani" - tette hozzá.
Az MSZP elnöksége jövő hét hétfői ülésén dönt arról, kit jelöljön a posztra. Újhelyi azonban megjegyezte, korántsem biztos, hogy Ladvánszkyról végleg letettek. Ennek ellenére nyilvánvalóan új neveken kell a pártnak gondolkodnia. Egyelőre azonban komolyan nem foglalkoztak új jelöltekkel - közölte Újhelyi. Korábban felmerült Gálik Mihály médiaközgazdász, valamint Hajdu István, a Magyar Rádió korábbi elnökének neve. A Népszabadság szerint megkeresték Agárdi Pétert, a Magyar Rádió kuratóriumának elnökhelyettesét és Kocsis Andrást, a Magyar Televízió kuratóriumának elnökhelyettesét is, ők azonban nem vállalták a jelölést.
Körmendy-Ékes Judit távozásával, január 1-jével megüresedett az ORTT elnöki posztja. Azóta a testület határozatképtelen, és bár az iroda az előkészítő munkát el tudja végezni, döntéseket az elnökség nem hozhat. Az ORTT elnökét a miniszterelnök és a köztársasági elnök együttes jelölése alapján az Országgyűlés egyszerű többséggel választja meg. Az új elnököt csak egy évre nevezik ki, mivel 2004-ben lejár a testület mandátuma.